България отново победи Полша, този път след обрат

23:48
В петгеймов мач без значение за класирането за финалния турнир на Световната лига България победи Полша с 3:2 гейма.

Селекционерът на България Камило Плачи започна срещата със същата стартова шестица, както във вчерашната среща. Мачът започнаха Георги Братоев, Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

Първата част на срещата започна равностойно с три изравнявания в резултата. След това заради грешки на волейболистите ни гостите поведоха с 6:3. При първото техническо прекъсване Полша водеше с 8:5. Играта на България определено не вървеше, националите ни допускаха много грешки, блокадата също не бе на ниво и при второто прекъсване авансът на Полша бе 5 точки - 16:11. Националите ни не успяха да намерят противодействие на полската атака и сервис и загубиха първата част с 20:25.

В началото на втория гейм играта отново бе равностойна и се движеше точка за точка. След четири изравнявания гостите отново успяха до поведат, а при първото техническо прекъсване
резултатът бе 8:6 за Полша. Играта продължи точка за точка, но националите ни все пак успяха да изравнят чрез Тодор Алексиев при 13:13. След още две равенства при второто прекъсване България водеше с 16:15. Националите ни успяха да поведат с 2 точки, но заради лошо посрещане допуснаха Полша да изравни при 18 равни и дори да поведе в резултата. Последваха още три равенства, последното при 23:23, след което поляците взеха гейма
с 25:23.

България започва ударно третата част и успя да поведе с 4:1. Поляците обаче изравниха при 5:5, последваха още две равенства, а при първото прекъсване гостите водеха с 8:7. Полша поведе с 10:8, но националите ни показаха характер и не само изравниха при 10 равни, но и поведоха в резултата. При второто техническо прекъсване България имаше аванс от 3 точки - 16:13. До края на гейма националите нямаха проблеми и взеха гейма с 25:21.

Поляците започнаха по-добре четвъртата част и успяха да поведат с 6:3. Националите ни изравниха при 7 равни, но при първото техническо прекъсване изоставаха с точка - 7:8. Последваха две равенства и Полша успя да поведе с 2 точки. България чрез Цветан
Соколов изравни при 12:12. При второто техническо прекъсване България водеше с 16:14. Резултатът се движеше точка за точка, но поляците успяха да изравнят при 18:18. Националите ни обаче веднага си върнаха аванса и спечелиха гейма.

Играта в началото на тайбрека бе равностойна, но след четири равенства домакините поведоха с 8:4. В самия край на тайбрека българите пропиляха четири мачбола и позволиха на Полша да изравни при 14:14. След още три равенства България успя да вземе гейма и съответно мача.