Сурови наказания след 79:0 и 67:0

09:45
Нигерийската футболна федерация наказа четири клуба, замесени в скандални резултати.

В срещи от долните дивизии на страната два тима, борещи се за промоция, постигат победи със 79:0 и 67:0. Важен детайл е, че преди началото на тези съмнителни двубои, победителите са се нуждаели от подобрение в своята голова разлика.

Двата скандални мача се играят по едно и също време. На полувремето Платеау Юнайтед води със 7:0 срещу Акурба ФК. Полийс Машин пък има преднина от шест попадения до почивката срещу Бабаяро ФК.

Нигерийската футболна федерация определи случилото се като невероятен срам и изрази намерение да санкционира не само играчите и ръководствата на четирите клуба, но също така и съдиите на мачовете.

Президентът на Федерацията е уверен, че "всеки, за който бъдат намерени доказателства, че е изиграл роля в този скандал, ще бъде сурово наказан".

MaLkO_LuD94
10.07.2013 20:08

Така като гледам тия отбори 2-рите полувремена вместо на терена май са били на кафенце някъде *joking* Първо го помислих за Баскетбол като прочетох заглавието *joking*

Heavenhell
10.07.2013 19:53

Е тия пък можеше мааалко по-така замаскирано да си уреждат мачовете , те дай удри удри по 70 гола xaxax *lol*

idol_bg
10.07.2013 19:04

Сигурен съм че Барса не могат да вкарат толкова голове за цял мач,дори срещу Торпедо (Борован)......*joking**joking**joking*

Cvet666
10.07.2013 17:49

оооо те какво едните играят на лаком ,другите на по кафе? пфффф

redevil_78
10.07.2013 15:36

Тия са играли на 'кой ще вкара най - много голове на едната врата'*lol**lol**lol**lol**lol**lol*

10.07.2013 13:39

за вас не знам ама аз си ги фанах на точен тес мачове *cool**cool**joking**joking*

Crissstiano
10.07.2013 12:58

Хахахах уникалните идиоти са тия,добре че ги играх под 80 гола *lol* .

10.07.2013 12:01

Искам да го гледам тоя мач, по два гола на минута баси полувремето! *joking**joking**joking*

penkito
10.07.2013 11:23

рекорда на Меси от 91 гола за 1 година може да рухне само след 2 мача на тия отбори :Д

gang_related
10.07.2013 10:54

хахахахах тия не се набиват на очи въооооооооооообще :Д :Д 79:0 хахахахах :Д ще ме разбият тия африканци...

MiTaKa_D
10.07.2013 10:38

Тия мачове хич не са уредени ама хич.*joking**joking**joking*

CreationKiller
10.07.2013 10:35

"През вторите 45 минути Юнайтед забива 72 гола във вратата на Акурба за крайното 79:0. Полийс Машин се справя по-зле със задачата си, като съумява да се разпише "само" 61 пъти през второто полувреме на срещата с Бабаяро ФК. " Хич не са се справили добре Полийс Машин

mario93
10.07.2013 10:21

Те кво ле?Ония тря да са някви дядовци с бастуни и да нямат вратар.Бати то да извадиш срещутях еднин отбор субрат от улицата,ще паднеш по-малко

RVP_Reus
10.07.2013 10:20

Леле! Играли са на "гол вратар" на противниковата врата.*lol**lol**joking**joking*

rossonero_fan
10.07.2013 09:56

Това на фифата за 20мин полувреме не можеш да го направиш *lol**lol*

ReDeViL666
10.07.2013 09:55

72 гола за 45 минути - егати!*lol**lol**lol* Тия сигурно са пречукали противниковия вратар и са ритали от центъра , за да успеят да ги вкарат тези голове!*joking**lol**lol**lol*