Литекс вдигна Купата на България след класика срещу Пирин

22:19
Литекс победи Пирин Благоевград с 3:0 на стадион "Георги Аспарухов" в София и спечели Купата на България. Опитът и рутината на ловчанлии си казаха думата, въпреки че и футболистите на Наджи Шенсой имаха своите силни моменти в двубоя.

Литекс бе по-настоятелният отбор през първото полувреме, владееше повече топката и в 20-а минута успя да открие резултата. След центриране на Михаил Венков, Шандор Дюри свали топката към Уилфред Нифлор, който от няколко метра вкара за 1:0 в полза на "оранжевите". След попадението Пирин успя да поизравни играта, но сериозните опасности и пред двете врати бяха малко.

След почивката тимът от Благоевград започна нахъсано и в 56-а минута Станислав Манолев се намеси решително след хубаво центриране в полето на Литекс. Три минути по-късно Нифлор опита технично да преодолее вратаря на Пирин, но ударът му бе неточен. Последваха добри минути за благоевградчани, който притесниха защитата на "оранжевите", но до чисти ситуации пред Урош Голубович не се стигна.

В 72-а минута обаче Литекс реши всичко. Дока Мадурейра след чудесен пас на Крум Бибишков отбеляза втори гол за тима на Станимир Стоилов. Минута по-късно Сандриньо пропусна да направи резултата 3:0. Класиката обаче стана факт след хубав извеждащ пас и гол на Бибишков в 86-а минута.

Стартовите състави на двата отбора:

Литекс: Голубович, Венков, Петков, Николов, Кишишев, Манолев, Сандриньо, Шандор, Дока, Бибишков, Нифлор

Пирин: Макенджиев, Ризов, Коемджиев, Георгиев, Бодуров, Паланков, Галчев, Витанов, Николов, Спас Делев, Пеев

fc_barca1899
27.05.2009 11:43

От една страна Пирин заслужаваха да вземат титлата имайки предвид,че отстраниха и Левски и ЦСКА,но в крайна сметка Литекс показа много по-добра игра на финала и заслужено спечелиха титлата.а и няма съмнение,че Литекс ще се представи много по-добре в Европа *wink*

fidel_castro
27.05.2009 08:57

Честита купа за Литекс. Пролича си по- големия опит на отбора във важни мачове. Пирин се представи добре в мачовете преди финала, но точно тук не успя да разкрие възможностите си. Колкото до мача Литекс- ЦСКА аз си мисля, че Литекс няма да легне. След толкова неуспешни мачове срещу ЦСКА е крайно време Литекс да бие гостите от София. FORZA Litex.

krasiksk
27.05.2009 08:39

Само ПИРИН следващото първенство ще сме по силни. До кога в БНТ ще има толко слаби коментатори омръзна ми да гледам тv и да слушам радио *thumb_down*

danas1970
27.05.2009 08:11

Futbulfen,съгласен съм с теб,но искам само да те поправя.Не само да ти се струва,а трябва да си сигурен,че Литекс ще свалят гащите пред чорбата,а Пирин ще ни скочат на 200%.Вярвам обаче,че нашите също разбират това и ще излязат крайно мотивирани в тези два мача до края и ще ги вземат. А по темата - да в този мач Литекс бяха далеч по-добрият отбор и заслужено вдигнаха купата.Даже мисля,че стана по-добре защото те са с по-богат опит в Европа и могат да донесат повече точки за България. ЧЕСТИТО и УСПЕХ в лига Европа!

torres_228
27.05.2009 07:31

Заслужаваха купата къде къде повече от Пирин . Да , добър отбор са , биха Левски , биха Цска , но в най-важния мач не показаха нищо ... Браво на феновете................... *thumb_up*

Kalinho
27.05.2009 00:22

за съдията имаше едно положение за картон на манолев и след това май имаше дузпа за пирин както и второто полувреме едно две положения който съдията не видя

dantela
27.05.2009 00:18

Литекс е по-добрият отбор и заслужено спечели мача.Само не мажах да разбера защо треньора на Пирин започна да обвинява съдията след края на мача.Според мен съдията се справи отлично с мача а треньора на Пирин е един голям палячо.

MadSkilzz
26.05.2009 22:59

Честито на Литекс...показха хубава игра и заслужиха победата...моите убавци от Пирин се колебаеха много...и това доведе до головете...но неможе да отречем че се бориха и заслужават позитивни оценки...тая година стигнахме до финал...догодина кой знае...може да я земем...и пак да кажа...Честита победа на Литекс *thumb_up*

denso_90_vn
26.05.2009 22:49

Пролича си опита БРАВО на Пирин за мъжеството !

Futbulfen
26.05.2009 22:46

Принципно в тоя финал който се получи нямах предпочитания чисто футболни..все пак обаче стисках палци за Пирин,защото при сегашното положение и купата за Литекс ми се струва,че ловчанли няма да се натягат срещу цдна.Всичко е в наши ръце,но различно щеше да е ако Литекс бе изпуснал купата и тряаше да бие 100%..е тогава 101% мача с ц(*ка щеше да е 1.Литекс игра по-разкрепостено..големия опит си каза думата.Според мен момчетата на Пирин прегоряха,заслужена купа за Ганчев и компания

blq

Пирин не играха лошо,но все пак Латекса са с класи над тях *stop* *joking*

Kalinho
26.05.2009 22:22

да им е честита титлата надиграха тотално пирин *smile* за мен пирин са силен отбор с един много добър играч Спас Делев дано продължи така момчето има качества и характер на победител Литекс без много да се напъва взеха поредната купа