Испания аут от Мондиала за младежи до 20 г. (видео)

23:48
Отборите на Уругвай и Франция се класираха за полуфиналите на световното първенство за младежи до 20 години, което се играе в Турция.

Петлите разгромиха Узбекистан с 4:0 в първия четвъртфинал от програмата. Новото попълнение на Арсенал Яя Саного откри резултата в 31-та минута, а четири по-късно Пол Погба се разписа от дузпа и удвои преднината на своя тим.

В 43-та минута Товин направи резултата класически, след като вкара втората дузпа, отсъдена в полза на Франция.

Зума оформи крайното 4:0 в 64-та минута, като асистенцията за гола бе на Товин. На полуфинал петлите ще срещнат победителя от сблъсъка Гана - Чили.

В късния четвъртфинал днес Уругвай надви фаворитите от Испания с 1:0. Редовните 90 минути завършиха при нулево равенство и двубоят отиде в продължения. Авенати заби победното попадение за селесте в 103-та минута.

Уругвай ще се изправи срещу Ирак или Южна Корея на полуфинал.

Другите два четвъртфинала от турнира ще се играят  в неделя.