Уникална драма прати Гана на 1/4-финал (видео)

20:10
Гана се класира за четвъртфиналите на Световното първенство за младежи до 20 години след драматична победа с 3:2 над Португалия.

Африканците откриха резултата в 19-ата минута чрез Кенеди Ашиа. В средата на второто полувреме обаче иберийците обърнаха резултата с два бързи гола на Тиаго Ферейра и Едгар Ле. Драмата стана пълна, след като в оставащото малко време до края на срещата черните звезди сътвориха нов обрат. Първо Михаел Анаба възстанови равенството в 79-ата минута, а 6 по-късно Йиадом Боакуе оформи крайното 3:2 в полза на Гана.

Представителният отбор на Чили също продължава напред в турнира. Южноамериканците надиграха Хърватия с два гола в заключителната част на мача. Николас Кастильо осигури предимство на Ла Роха в 81-ата минута, а малко по-късно Йозо Шимунович си отбеляза автогол за крайното 2:0.