Иса бележи за успех на Шериф в мача за Суперкупата на Молдова

11:08
Българският нападател Исмаил Иса се разписа и помогна на отбора на Шериф Тираспол да спечели за пети път в историята си Суперкупата на Молдова по футбол. В спора за трофея Иса откри резултата в десетата минута с добавка отблизо, а шампионите победиха носителя на националната купа ФК Тираспол с 2:0.

Бившият нападател на Левски и Литекс беше заменен в 58-ата минута от Марко Марковски, а в следващата атака Бенжамен Балима оформи успеха с глава след центриране в пеналта на Александър Пащенко. Българският вратар Георги Георгиев, който е ново попълнение в състава на Шериф, остана на резервната скамейка.

За ФК Тираспол като резерва след почивката пък влезе друг българин Георги Каранейчев. Той получи отличен шанс да изравни в 52-ата минута, но от упор стреля право в стража на съперника Дмитрий Стажила.