Велес победи Нюелс Олд Бойс в Суперфинала в Аржентина

10:45
Велес Сарсфийлд спечели с 1:0 срещу Нюелс Олд Бойс в Суперфинала в аржентинското футболно първенство. Гол на Лукас Прато в деветата минута след асистенция на Емилиано Папа осигури ценния успех в полза на Велес.

В 29-ата минута Нюелс остана с човек повече на терена заради червен картон на Фабиан Куберо, който направи нарушение, довело до дузпа. При последвалото изпълнение на 11-метровия наказателен от страна на Игнасио Скоко, вратарят Карлос Соса Силва се намеси решително и изби топката.

До края на двубоя Нюелс Олд Бойс пропусна още няколко добри възможности да изравни резултата.

Това е десети голям трофей от Примера дивисион в клубната история на Велес. Суперфиналът в Аржентина противопоставя шампиона от Торнео Инисиал срещу шампиона от Торнео Финал.