Лудогорец претърпя тежка загуба на австрийска земя

20:43
Лудогорец (Разград) отстъпи с 1:3 на хърватския Риека в контролна среща, играна по време на подготвителния лагер на българския шампион на австрийска земя.

Риека стигна до преднина от три чисти гола до 70-ата минута на мача, след като Шарбини откри при грешка на защитата на разградчани в 22-ата, а Алиспахич и Аяй покачиха до 3:0 след почивката.

Ивайло Петев беше направил повечето си смени между почивката и третия гол за съперника, като резервата Марселиньо единствен успя да се разпише. Той беше точен девет минути преди края на мача от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кишада.

Състави:

Лудогорец: Владислав Стоянов, Минев, Моци, Барт, Кайсара, Дяков, Златински, Александров, Иван Стоянов, Ернандес и Безяк (Мантула, Витиня, Марселиньо, Кишада, Мирослав Иванов и Бургзорг).

Риека: Варгич, Марич, Шкаработ, Кнежевич, Шарбини, Алиспахич, Бенко, Покривац, Малеш, Квържич и Томечак.