Хърватия и Уругвай продължават напред на Мондиала в Турция (видео)

20:09
Хърватия и Уругвай са следващите два отбора, които се класираха за елиминационната фаза на Световното първенство за младежи до 20 години.

Шахматистите спечелиха група "F" със 7 точки, след като се наложиха с 2:1 над аутсайдера Нова Зеландия. Попаденията за победителите бяха дело на Стип Педрика и Анте Ребич, а точен за тима, заел последното място с нулев актив, бе Люис Фентон от дузпа. Всъщност това бе единственият гол, който футболистите на Нова Зеландия успяха да отбележат от началото на шампионата.

В другата среща Уругвай разгроми Узбекистан с 4:0 в директен сблъсък за 2-ото място. Федерико Ачеведо откри резултата в 38-ата минута, Николас Лопес удвои преднината на урусите в самото начало на второто полувреме, Джорджиан Де Араскаета покачи на 3:0 в 64-ата, а малко по-късно Рубен Бентанкурт фиксира крайното 4:0. Така Ла Селесте финишира на 2-а позиция с 6 точки и също се класира за осминафиналите.