Американците ни победиха с 3:0

09:32
България допусна първа загуба в Световната лига по волейбол за 2013 година. Трикольорите отстъпиха с 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) навън срещу един от фаворитите в група "А" САЩ, като до момента имат четири победи и едно поражение. Българите бяха надиграни от американците на блок и в атака.

Домакините поведоха с 6:1 в началото на първия гейм и не допуснаха изненада, контролирайки изцяло развоя на събитията.

Във втората част селекционерът на българския отбор Камило Плачи остави на полето нападателя Валентин Братоев за сметка на Тодор Скримов. Стоян Самунев пък замени Светослав Гоцев в центъра. Първата техническа пауза дойде при 8:4 за България, но само след няколко минути янките изравниха и на свой ред поведоха 16:14 при второто техническо прекъсване. САЩ игра стабилно в нападение в края на гейма и спечели с 25:22.

В третата част българите поведоха с 3:1 и след това се стигна до няколко обрата, които доведоха до 16:14 в полза на България при втората техническа пауза. Това не помогна на лъвовете да добият увереност в атака и САЩ достигна до краен успех с 25:21 и 3:0 след по-малко от един час игра.

Българският нападател Цветан Соколов беше най-резултатен в двубоя с 18 точки. Матю Андерсън реализира 15 точки за САЩ. Американците изместиха България от второто място в група "А", като двата отбора имат по 11 точки в актива си. Втората среща между двата отбора е в събота срещу неделя.

Мач от група "А" на Световната лига по волейбол:

САЩ - България 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

състави
САЩ:
Кайл Колдуъл 7 точки, Пол Лотмън 9, Карсън Кларк 11, Дейвид Смит 4, Матю Андерсън 15, Максуел Холт 8, Ерик Шоджи-либеро (Дейвид Лий 1)

България: Георги Братоев 3 точки, Цветан Соколов 18, Тодор Скримов 1, Тодор Алексиев 6, Светослав Гоцев 3, Виктор Йосифов 8, Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев 6, Стоян Самунев, Николай Пенчев)

зала "Рино Ивентс Сентър": 3500 зрители

madridistaaaaaa
29.06.2013 15:22

САЩ бяха перфектни просто,а ние не бяхме на себе си особено първият гейм гледах мача превъзходството беше тотално,не бъркаха сервис при положение,че бяха топовни до някъде се справяхме,донякъде не,също и в посрещането на топката САЩ бяха много,много по-добри,дано утре се справим по-добре с една добра тактика,защото мача ще излезе много ключов за борбата за второто място,като изключим големият лидер Бразилия,а който си мисли,че САЩ са злетаци,това означава,че от него по-голям злетак няма и говори без да знае и без да е гледал нищо,определено утрешният реванш ще ни бъде повече от труден,но трябва да отговорим по-същият начин както играят те безпогрешни и топовни сервиси и добро посрещане,ще се надяваме на Плачи да измисли една добра тактика в която да ги победим,както казах мача ще бъде много важен за крайното класиране.

Notlike
29.06.2013 12:01

Вземете свалете фенските очила. Който гледа мача, ще разбере, че тези хора просто тероризират на сервис и блокада. Може би и нашият сервис ако влиза повечко и е по-силен, може и ние да измъкнем нещо.

ryangiggs1000
29.06.2013 12:18

Соколов да не бие в мрежата и Алексиев да не подава на другия отбор-само в мечтите.Някои хора говореха след Олимпиадата,че Скримов бил по-добър от Казийски,чудя се къде са в момента.

iksvel
29.06.2013 11:12

САЩ са пети в ранклистата и ни мачкат редовно, дори и от 2011-а година да следите волейбол, пак би трябвало да знаете, че са от най-добрите в света. Логична загуба... Ако успеем да измъкнем дори точка във втория мач ще е изненада, дано се надуят след тази победа и ни подценят.

ReDeViL666
29.06.2013 11:11

Егати глупостите приказвате повечето от вас! САЩ в този мач в първите 2 гейма играха почти ПЕРФЕКТНО!Толкова добре тактически от много ОТДАВНА НЕ съм гледал да играе някой отбор!Толкова добре играха , че не ни позволиха да направим нито ЕДИН БЛОК в тези два гейма! Дори Бразилия да бяха опонент в този мач на САЩ и те щяха да ЗАГУБЯТ! Моля некомпетентни хора , които нито следят волейбола нито както си личи РАЗБИРАТ от него - да коментират ГЛУПОСТИ! Поне първо да се информират - поне за силата на опонента!*erm**cool*

PraschoChorbata
29.06.2013 11:25

Точно.

battRado
29.06.2013 10:59

САЩ ни бият почти винаги, защото са мн добри тактически..

29.06.2013 10:52

Трябва да се направи нещо, не може да играеш волейбой в час който в твоята страна е 5 сутринта, няма как да стане.

Hristian96
29.06.2013 10:51

''Трикольорите отстъпиха с 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) навън срещу един от фаворитите в група "А" САЩ, като до момента имат четири победи и едно поражение''.Трябва да сме ги подценили много за да ни бият тия слабаци,даже как се възможно лол ?

Hristian96
29.06.2013 10:57

не съм гледал мача,но знам,че тия немогат да ни победят и затова се учудвам.

29.06.2013 10:53

Момче, какви слабаци те гонят тебе, ако си гледал мача щеше да разбереш, че ама хич не са слаби.

Notlike
29.06.2013 10:50

Часовата разлика си оказа влияние. Сега обезателно трябва да ги треснем във втория мач. По възможност 3-0, 3-1.