Дебютант вкара два, Локо Пловдив удари Пирин с 3:1

21:37
Локомотив Пловди победи Пирин Гоце Делчев с 3:1 във втората си контрола от началото на подготовката. Мачът се игра пред стотина зрители на терена на комплекс „Пири“. С два гола и една асистенция се отчете дебютиралият бразилец Габриел до Кармо. Другото попадение бе дело на Здравко Лазаров, а Георги Стефанов удари греда.

Мачът започна вихрено и още до 16-ата минута паднаха 3 гола. При първата атака на черно-белите Мартин Камбуров изведе Габриел отляво и след неговото центриране по земя Здравко Лазаров прати топката в мрежата за 1:0 във 2-ата минута.

В 5-ата минута играещият в Пирин юноша на Локо (Пд) Веселин Марчев проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле, където бе спънат от вратаря Йордан Господинов. Друг бивш футболист на черно-белите – Любомир Витанов, реализира отсъдената дузпа за 1:1.

В 16-ата минута Локо отново поведе в резултата. Бразилецът Габриел се озова сам срещу вратаря Абдиков и с левия крак от 3-4 метра шутира силно през ръцете му за 2:1.

В самия край на първото полувреме бе фиксиран окончателният резултат 3:1. Мартин Камбуров стигна почти до аутлинията по десния фланг и пусна пас към Габриел, който логично не се затрудни на празна врата и отбеляза.

През второто полувреме смърфовете също имаха няколко добри положения, но така и не стигнаха до нов гол.

В 50-ата минута Габриел бе съборен пред пеналта, а Дани Кики изпълни точен фаул, но вратарят Костадин Янев (също бивш играч на Локомотив Пд) спаси удара.

В 63-ата минута Пирин бе близо до отбелязване на втори гол. Червените осъществиха остро центриране пред Стоян Колев, но влезлият на смяна Христо Стамов направи самоотвержен шпагат и изчисти топката в корнер почти пред голлинията.

В 70-ата минута Дани Кики изскочи сам срещу вратаря, но потърси пас към тичащия вдясно от него Георги Стефанов. Той обаче бе изпреварен от защитник на Пирин.

Две минути по-късно Тодор Тимонов изстреля плътен удар по земя, но топката профуча на педя от гредата.

В 83-ата минута Георги Стефанов се озова на стрелкова позиция и от границата на наказателното поле удари напречната греда.

Последната ситуация за черно-белите дойде в 87-ата минута. Георги Стефанов отново изскочи сам срещу вратаря Янев, но се засуети и топката му бе избита.