Бивша звезда на ЦСКА спря Левски срещу Металург

21:12
Левски завърши наравно 1:1 срещу украинския Металург Донецк в третата си контролна среща от предсезонната подготовка. Двубоят се игра в Линдабрун (Австрия). В предишната си проверка сините записаха равенство със същия резултат 1:1 срещу австрийския Матерсбург, а преди това победиха бразилския Арапонгас с 1:0.

В днешният мач се разписа Гари Родригес, който откри резултата в 64-ата минута, а Грегъри Нелсон изравни в 86-ата.

Левски започна мача в следния състав: на вратата застана Михаил Иванов, Станислав Ангелов и Димитър Везалов оформиха двойката централни защитници, а Дъстли Мюлдер отдясно и Нуно Пинто отляво бяха крайните бранители. Новото попълнение Кевин Бру и Стефан Велев започнаха като опорни халфове, а зад нападателя бе Владимир Гаджев. Кристовао Рамос действа като дясно крило, Гари Родригес като ляво, на върха на атаката бе Жоао Силва.

Още в 3-ата минута Владимир Гаджев стреля отдалеч, но топката излезе в аут. В 7-ата Кевин Бру изпълни фаул, стреля силно, но вратарят Панкив изби в корнер. В 14-ата минута Гари Родригес центрира отляво, вратарят изпусна топката, Рамос стигна до нея, след това беше съборен на тревата, но съдията не даде дузпа за Левски.

В 19-ата минута Даниел от Металург стреля силно извън наказателното поле на Левски, Михаил Иванов спаси, избивайки топката в ъглов удар. След изпълнението Леонардо центрира, негов съотборник стреля с глава, но високо над вратата на Левски. В 26-ата минута Рамос се пребори за топката в средата на терена, направи двоен пас с Кевин Бру, след което реши да стреля от сериозна дистанция, но вратарят спаси. Две минути по-късно Гари Родригес пое топката по лявото крило, влезе навътре и комбинира с Велев, който му върна топката. Холандецът шутира от 17 метра, но топката мина в страни от вратата на Металург. В следващата атака Рамос шутира силно отдясно, но вратарят изби в корнер.

Две минути преди края на първата част Гари Родригес показа класа и излъга с тяло играч на Металург, след което центрира, но Чечер изби в корнер. След ъгловия удар Жоао Силва не успя да засече добре с глава. Последва и шут на Мюлдер, който бе неточен.

На почивката Николай Митов извърши две смени - на местата на Михаил Иванов и Жоао Силва в игра влязоха Пламен Илиев и Базил Де Карвальо. Впоследствие Митов извърши още пет смени. В 49-ата минута Рамос проби по дясното крило, топката се удари в ръката на играч от Металург, съдията даде нарушение в полза на Левски, след което Гаджев центрира, но Везалов извърши фаул в атака. След още десетина минути след добра атака на Левски Рамос центрира по тревата, но топката не стигна до Базил Де Карвальо.

Добрата игра на Левски се увенча с успех в 64-ата минута. Тогава, след отлична контраатака на сините Владимир Гаджев пусна великолепен пас към Гари Родригес, който нахлу в наказателното поле и вкара покрай вратаря Бандура за 1:0. В 72-ата минута Кевин Бру центрира от фаул, но вратарят изпревари Де Карвальо и хвана топката във въздуха.

В 82-ата минута Илиян Йорданов центрира от ляво от корнер, но Бароновски изчисти с глава. Четири минути по-късно Металург изравни след като Грегъри Нелсон преодоля Станислав Ангелов и надигра технично Пламен Илиев за 1:1. В 87-ата минута далечен шут