Лудогорец не успя да победи Пирин в контрола

17:43
Лудогорец Разград не успя да победи Пирин Гоце Делчев, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 в контролна среща, в която шампионите дори догонваха в резултата до началото на втората част.

Пирин успя да изненада Лудогорец на стадион "Септември" в Смолян и откри резултата в 38-та минута, когато Атанас Фиданин беше фаулиран в наказателното поле на вратаря на шампионите Владислав Стоянов, а Любомир Витанов беше точен за 1:0 от бялата точка.

Двата отбора направиха много промени на почивката, а смените на Ивайло Петев бяха по-качествени, като в тях личаха имената на лидерите Марселиньо, Мирослав Иванов и Александър Барт. Това доведе и до изравняване в 48-та минута, след като Жуниор Кишада
се разписа за крайното 1:1.

Лудогорец - Пирин 1:1 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Атанас Фиданин 38-дузпа, 1:1 Жуниор Кишада 48

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Теро Мантула, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Христо Златински, Михаил Александров, Иван Стоянов, Фабио Ешпиньо и Роман Безяк (резерви: Иван Чворович, Шоко, Александър Барт, Витиня, Георги Костадинов, Марселиньо, Неманя Милисавлевич, Жуниор Кишада, Мирослав Иванов, Мичел Бургзорг и Тейнур Марем).

Пирин: Абди Абдиков, Атанас Дреновички, Димитър Пиргов, Любомир Гуцев, Атанас Фиданин, Любомир Витанов, Румен Лапантов, Васил Панайотов, Петър Лазаров, Марио Близнаков и Борислав Хазуров.