Гърция и Турция стартираха с победи на Световното първенство за младежи до 20 г. (видео)

10:41
Шампионът на Южна Америка Колумбия завърши 1:1 с Австралия на старта на група "С" на Световното първенство за младежи до 20 години в Турция.

Най-младият участник на шампионата - 16-годишният Даниел Де Силва, откри резултата в полза на Колумбия в 46-ата минута, но в края на мача Джон Кордоба изравни за Австралия.

В другия мач от групата домакинът Турция стартира с убедителна победа с 3:0 срещу аутсайдера Ел Салвадор.

В група "D" Гърция надигра Мексико с 2:1. Андреас Бухалакис откри за гърците в 16-ата минута, но Хорхе Есперикуета изравни в 40-ата  за шампиона на зона КОНКАКАФ. Победния гол за Гърция вкара Димитриос Коловос две минути преди края.

В другия мач от групата Парагвай и Мали завършиха наравно 1:1. Адама Ниане откри резултата в полза на африканците още в 3-ата минута, но 4 по-късно Хорхе Рояс възстанови равенството и оформи крайния резултат.