Мексико запази честта си след успех над самураите (видео)

23:45
Националната селекция на Япония загуби от Мексико в последна среща от Група 1 на Купата на конфедерациите. Двубоят на стадион "Минейрао" в Бело Оризонте приключи при резултат 2:1 за ацтеките.

В този мач мексиканците имаха игрово и териториално предимство над опонента си и заслужено се поздравиха с успеха. В герой за северноамериканците се превърна нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес, който отбеляза и двете попадения за ацтеките в 54-та и в 66-та минути, а в самия край на мача пропусна да реализира хеттрик, след като не успя да отбележи от дузпа. Почетният гол за Япония стана дело на Шиниджи Оказаки в 86-та минута.

Така Мексико остава на третото място в крайното класиране на групата с 3 точки в актива си, а самураите са последни без точков актив.