Испания и Франция започнаха с победи на Световното за младежи до 20 г. (видео)

10:12
Испания показа, че е фаворит и на Световното първенство до 20 години, което стартира снощи в Турция и разгроми в първата си среща САЩ с 4:1. По два гола за испанците вкараха нападателите Хесе и Жерард Делофеу. В същата група "А" е и Франция, която отнесе Гана с 3:1.

Още в 5-ата минута Хесе откри резултата след пас на играещия за Барселона Б - Делофеу, а играчът на каталунците удвои в 42-ата. Малко преди края на първото полувреме след пробив през центъра на Хавиер Манкильо, играч на Реал Мадрид Б, Хесе вкара второто си попадение за 3:0.

Въпреки явната разлика в класите, треньорът на САЩ Таб Рамос нареди на своите да пресират здраво европейския си съперник. Те върнаха един гол в 72-ата минута чрез Луис Хил, но вече при 0:4, като Делофеу се разписа за втори път в началото на второто полувреме.

Франция също имаше превъзходство над Гана през цялото време, но то стана много осезателно след почивката. Най-напред те удариха греда в 51-ата минута, а Джефри Кондогбия от Севиля откри резултата в 65-ата минута. Малко по-късно Кондогбия подаде на Яя Саного от Оксер, който удвои аванса, излязъл сам срещу вратаря Ерик Антуи. Третото попадение реализира Жан-Кристоф Баебек в 79-ата минута, а Гана накрая намали чрез Ядом Буаки.

В Група "В" Португалия се справи с Нигерия, въпреки че позволи на африканците да изравнят от 0:2 до 2:2. Суперталантът Брума, който вкара и на българските юноши (до 19 г) в началото на юни, сега продължава да бележи. Той се разписа победно в 69-ата минута.

Nigeria U20 2-3 Portugal U20 Highlights by goalsandsoccer

В другата среща  Република Корея се наложи с 2:1 над Куба, като латиноамериканците поведоха още в 7-ата минута, но Куон Сун-чол и Рей Сан-Чанг от дузпа обърнаха мача.