Уругвай пречупи Нигерия в битката за второто място в група "В" (снимки + видео)

02:57
Представителният отбор на Уругвай записа първа победа в настоящото издание на турнира за Купата на конфедерациите, след като в ключов мач от група "В" излъга Нигерия с минималното 2:1. Изключително важният успех осигури на урусите сериозна преднина в битката за класиране на полуфиналите на надпреварата. Точни за южноамериканците бяха Диего Лугано и Диего Форлан, а попадението за суперорлите реализира Джон Оби Микел.

Представителният отбор на Уругвай започна мача много силно. В първите минути на срещата нигерийците бяха подложени на сериозен натиск, като още в самото начало стражът на шампионите на Африка Винсънт Ениеама трябваше да се отчете с решителна намеса, за да отрази мощен изстрел на Кристиан Родригес. Суперорлите отговориха с неточен удар на Ахмед Муса от сериозна дистанция.

Постепенно футболистите на Нигерия изравниха играта. В 12-ата минута Браун Идейе пробва рефлексите на Фернандо Муслера с тактично изпълнение на пряк свободен удар. Идентична ситуация се разигра секунди по-късно, но този път изстрелът на Идейе връхлетя над целта. В ответната атака урусите спечелиха корнер. При последвалото центриране нигерийската защита загуби концентрация и това доведе до откриване на резултата. Точен за Селесте бе Диего Лугано.

След като се озова в ролята на догонващ в резултата, отборът на Нигерия пренесе играта в половината на своя съперник. Активизацията в редиците на суперорлите даде своето отражение и в 37-ата минута Джон Оби Микел възстанови равенството с хладнокръвно отиграване в наказателното поле на урусите.

До края на първата част резултатът на “Арена Фонте Нова” в Салвадор остана непроменен и двата отбора се прибраха на почивка при равенство 1:1.

В началото на второто полувреме Уругвай отново си осигури предимство в резултата. В 51-ата минута чудесна атака на южноамериканците, преминала през Кавани и Суарес, бе завършена с майсторско изпълнение от страна на Диего Форлан. Легендата на урусите ознаменува юбилейния си стотен мач с националната фланелка с брилянтен гол.

В 70-ата минута Кавани бе изведен сам срещу вратаря на нигерийците, но липсата на точност в завършващия му удар остави жива интригата в мача. Нападателят на Наполи записа нов фрапантен пропуск на сметката си четвърт час преди края на двубоя, след като не успя да отправи точен изстрел с глава от чиста позиция в наказателно поле. С това се изчерпаха по-интересните ситуации в мача.

Така Уругвай вече гледа уверено към полуфиналите на турнира. В последните мачове от групата Селесте ще има лесната задача да победи аутсайдера Таити, а Нигерия ще се изправи срещу Испания.