\"Жълтата подводница\" потопи Валенсия, Барса падна от Осасуна

08:53
Виляреал победи Валенсия у дома с 3:1 в мач от 37-я кръг в испанската Примера и погреба мечтите на "прилепите" за участие в Шампионската лига.

"Жълтата подводница" започна по-добре срещата и в 15-а минута Хосеба Лиоренте откри резултата. В 32-а отново той необезпокояван на далечната греда с глава след хубаво центриране покачи на 2:0. Четири минути преди края на първото полувреме Валенсия се върна в мача с попадение на Давид Вия.

В 67-а минута Кани след пас на Робер Пирес отбеляза трети гол за Виляреал и оформи крайното 3:1.

Така кръг преди края "жълтата подводница" е на 5-а позиция с 62 точки, а Валенсия на 6-а с три по-малко.

Шампионът Барселона излезе с резервния си състав срещу Осасуна на "Камп Ноу" и загуби с 0:1. Валтер Пандиани в 26-а минута отбеляза единственото попадение в мача, а с трите точки гостите съхраниха надеждите си за спасение.