Евроколеж разгроми Родопа и влезе в Югоизточната "В" група

13:23
Евроколеж Пловдив разгроми Родопа Смолян с 4:0 в последния бараж за място в Югоизточна "В" група за новия сезон 2013/2014.

По този начин Миньор Раднево и Евроколеж Пловдив са двата отбора, които придобиват право на участие в Югоизточната трета дивизия за сезон 2013/2014 Г.

По този начин няма да има квалифации за "А" областна група, а трите първенци на "Б" областните групи влизат в пловдивската четвърта дивизия.

Двубоят се игра пред 500 зрители на стадион "Пловдив". Головете вкараха Йордан Хърков , Димо Станков, Георги Куртев и Петьо Бунтов. Куртев улучи и гредата в 7-ата минута, а до 39-ата минута резултатът беше 0:0, когато се разписа Йордан Хърков.

След почивката жълто-сините от пловдивското село Оризари нанизаха още три попадения.