Българският Енерги на бараж за оставане в Бундеслигата

20:09
Отборът на българите Димитър Рангелов и Станислав Ангелов Енерги Котбус ще играе бараж за оставане в Бундеслигата след победа с 3:0 над Байер Леверкузен у дома. Така водещият люта битка за оцеляване тим завърши на 16-а позиция и ще срещне третия в крайното подреждане на Втора Бундеслига.

След нулево първо полувреме, в 50-а минута Емил Юла откри след асистенция на Ервин Скела. В 64-а Стивен Ривич покачи на 2:0, а пет минути по-късно отново Юла оформи крайното 3:0. В 89-а Скела, който бе в основата на всичко по-опасно пред вратата на "аспирините", пропусна дузпа.

Димитър Рангелов не бе в групата на своя отбор за мача, тъй като лекува контузия, а Станислав Ангелов започна титуляр и остана на терена до 75-а минута.

От Бундеслигата изпаднаха Арминия Билефелд и Карлсруе.