Испания пречупи Ейре след почивката (видео)

08:58
Националният отбор на Испания приключи подготовката си за турнира за Купата на Конфедерациите с победа над Ейре в приятелски мач, игран в Ню Йорк. Ла Роха надигра съперника си с попадения на Роберто Солдадо и Хуан Мата, които се появиха в игра през второто полувреме, за да оформят крайното 2:0.

Възпитаниците на Висенте дел Боске владееха инициативата през по-голямата част от срещата, но зелените не отстъпваха много и рядко допускаха опасност пред вратата си. След нулево първо полувреме, Роберто Солдадо откри резултата в 69-ата минута, преодолявайки хладнокръвно стража на ирландците Дейвид Форд. В самия край на мача Хуан Мата удвои предимството на световния и европейски шампион с технично изпълнение след комбинация със Санти Касорла.

Испания ще стартира участието си в турнира за Купата на Конфедерациите с мач срещу Уругвай в понеделник.