Черно море се класира за Европа, Литекс стъпи на криво

19:21
Черно море спечели с 1:0 морското дерби със Спартак Варна и на 99% си осигури участие в евротурнирите догодина. Георги Какалов в 70-а минута с хубава странична ножица отбеляза победният гол за тима на Никола Спасов.

"Зелено-белите" вече имат 56 точки и се утвърдиха на 3-а позиция в класирането два кръга преди края.

Литекс не успя да победи Сливен като гост и се прости с надеждите си за третото място в класирането. Срещата завърши 2:2, а "войводите" на два пъти изравняваха с голове на Мирослав Миндев.

Още в 3-а минута младокът Диего изведе "ловчанлии" напред, но шест по-късно Миндев изравни. В 18-а Станислав Манолев направи 2:1 в полза на гостите, а равенството бе фиксирано в 83-а минута отново с попадение на Миндев.