Волфсбург е новият шампион на Германия след разгром над Вердер!

18:24
Волфсбург размаза Вердер Бремен с 5:1 в мач от последния кръг на Бундеслигата и стана шампион на Германия!

"Вълците" спечелиха 21 мача, 6 завършиха наравно и загубиха 7 пъти през сезона, за да триумфират със сребърната салатиера. Изключително ефективният тандем ГрафитеДзеко в атаката на Волфсбург бе в основата на успеха за тима на Феликс Магат, който по чудесен начин се възползва от моментните спадове във формата и резултатите на конкурентите си.

В 6-а минута гостите загубиха една топка в собствената си половина, последва бърза контра и Звездан Мисимович откри резултата в полза на Волфсбург. В 15-а минута Графите засече центриране в наказателното поле на "бременските музиканти" и покачи на 2:0. Отново той в 26-а бе в основата на опасна атака към вратата на Вердер и Себастиан Прьодъл, който имаше вина за първото попадение, си отбеляза автогол.

В 31-а минута Диего намали на 1:3.

След почивката в 56-а минута Графите върна преднината от три гола на своите и покачи на 4:1. В 74-а минута дойде време и другият дежурен голмайстор на "вълците" Дзеко да се разпише за 5:1 в полза на новия шампион.

Байерн Мюнхен победи Щутгарт у дома с 2:1 и стана подгласник на шампиона Волфсбург.

Франк Рибери в 16-а и Марк ван Бомел в 59-а минута отбелязаха за "баварците", които изпращат един разочароващ сезон. Марио Гомеш в 63-а върна едно попадение за "швабите".