България стартира с победа срещу Франция в Световната лига по волейбол

01:00
Пред около 3500 зрители в зала "Лаксон" България победи Франция с 3:2 на старта на Световната лига по волейбол в мач продължил 2 часа и 30 минути.

Възпитаниците на старши треньора Камило Плачи започнаха добре мача, бързо поведоха с 3:0 с два отлични блока на Цветан Соколов и Виктор Йосифов. В първия гейм превъзходството на българските волейболисти бе подчертано и само веднъж се стигна до изравняване /7:7/.

"Петлите" реагираха и през втория и третия гейм превъзхождаха, най-вече след отличната игра на Мори Сидибе и Ърлвин Нгапет.

Франция поведе още в началото на четвртия гейм с 4:1, но тук последваха страхотни атаки на Цветан Соколов и Тодор Алексиев и българските волейболисти спечелиха гейма, и се стигна до тайбрек.

В него ,,лъвовете" демонстрираха зрялост, хладнокръвие и класа и в крайна сметка го спечелиха, а с това и мача с 3:2.

С най-голям принос за успеха на българския национален отбор бяха Цветан Соколов, отбелязал 26 точки, Тодор Алексиев - 20 точки, и Виктор Йосифов - 7 точки.

Състави:

Франция: Бенжамен Тонюти, Мори Сидибе, Ървин Нгапет, Гийом Кеск, Жерал Арди-Десурс, Кевин Льо Ру - Женя Гребенников-либеро /Жюлиен Линел, Рафаел Редвиц, Мариен Моро, Никола Льо Гоф/

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Мартин Божилов-либеро /Николай Пенчев, Стоян Самунев/

putopalo
08.06.2013 19:51

Победата може да е била трудна и измъчена,но е победа, това което видях е липса на самочувствие и дано след тази победа нашите момчета развият целия потенциал,който имат. Раздавайте минуси-разбирам че за много от вас това е най-интересното занимание за деня и е безплатно.БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ

zodaka
08.06.2013 19:14

Нз ама на снимката номер 19 играе Gangnam style *lol*

ForgiveN
08.06.2013 14:32

Искам да попитам,къде са другите ни играчи,говоря за Теди Салпаров,В.Братоев,Ники Николов и другите?

ReDeViL666
08.06.2013 18:18

Контузени са всичките!*erm*

caramell
08.06.2013 12:25

Как може да ми давате минуси бе , ТУРЦИ ТАКИВА!!!! НЕ ВИ Е СРАМ БЕ ! Не ми пука за такива неща изобщо дори.. ама като си видя коментара , който съм написал и да виждам само минуси ми става направо изнервящо! ВЪН ТУРЦИ ОТ БЪЛГАРИЯ!

Blueisthecolour
08.06.2013 13:28

Мм не знам може и читаци да са,но наистина вчера нашите не играха на ниво иначе и аз съм щастлив от победата *smile*

paunQ
08.06.2013 13:17

Аз мисля, че го е написал, защото сме ги победили, а не защото сме играли добре. *smile* И да, турци дават минуси. *smile* И то някакви дрискучи. *smile*

08.06.2013 13:02

Не е казано,че тези които дават минуси са турци.Може и да са българи които не са съгласни с твоето мнение където казваш,че сме рязали глави какво сме рязали нашите вчера играха зле и това е положението просто не всички имат нужния опит все още.А това твоето е пристрастие и затова може би си получил 4 минуса *wink*А иначе честита победа макар и трудна и да се надяваме по-нататък да заиграем по-добре *smile*

caramell
08.06.2013 09:58

Браво , лъвове! Сега трябва още един път да срежем главите на " петлите ".

bobojust
08.06.2013 08:17

съгласен с горния коментар - Французите излязоха с експериментален състав,а ние трябваше да ги отнесем с 3-0.
Жалко за липсата на Казийски,освен това нашия разпределител е доста слаб,но това е положението.

madridistaaaaaa
08.06.2013 01:20

Браво на нашите момчета,велики както винаги напред и само напред!България ви подкрепя мачкайте всеки срещнат ви можете,Българи ЮНАЦИ!

ReDeViL666
08.06.2013 01:19

Въпреки победата -нашите играха доста под нивото си! Толкова много грешки не мисля , че съм гледал да правят! Вторият и третият гейм играха направо -УЖАСНО! По-зле не са играли от както гледам волейбол! Най-лошото е , че за всеки фен ,който следи волейбола е ясно , че лека-полека отборът започва да отстъпва! Липсват ни лидерите и най-вече опита на Николов и Казийски! Докато израстнат тези момчета , които в момента са в отбора - ще отстъпваме и ще вървим надолу! Вижда се , че в трудните моменти , когато играта не върви и напрежението е върху младите - ТЕ ПРОСТО НЕ МОГАТ ДА ИЗЛЯЗАТ ОТ ПОЛОЖЕНИЕТО!Много измъчена победа , която предвид тежките битки които предстоят с Бразилия , Полша , САЩ и Аржентина , трябваше да бъде спечелена , ако не с 3:0 , то поне с 3:1.БИХ СЕ РАДВАЛ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ , ако ГРЕША и националите ме ОПРОВЕРГАЯТ с представянето си в следващете мачове!*cool**cool**cool*

MaLkO_LuD94
08.06.2013 11:45

Казийски не го искаме *stop**stop**stop* Иначе добра победа само не зная защо коефициента за нас беше 2.70 сигурно сме в доста слаба форма в момента *sad* Дано продължим да мачкаме *thumb_up*