Чехия надигра Италия в Прага, но стигна само до точка (видео + снимки)

23:37
Чехия и Италия завършиха наравно 0:0 на стадион "Дженерали арена" в световна квалификация от група Б на зона Европа.

Домакините бяха по-активният отбор на терена след първия съдийски сигнал и притиснаха адзурите в тяхната половина.

Игнасио Абате бе близо до това да си отбележе автогол в десетата минута, след като блокира удар от дистанция на Либор Козак. След рикошета в крака на десния бек топката мина на сантиметри покрай страничната греда на Буфон.

По-късно капитанът на чехите Томас Росицки бе оставен непокрит да стреля от чиста позиция в пеналта на гостите след изпълнение на корнер. Мерникът изневери на футболиста на Арсенал в тази ситуация и така резултатът остана непроменен.

В средата на първата част от лагера на Чехия поискаха дузпа за нарушение на Абате срещу Козак, но реферът подмина ситуацията с мълчание.

Чак в последните минути на полувремето италианците се опитаха да сътворят нещо интересно пред вратата на Чех. Възпитаниците на Прандели обаче играеха бавно и разконцентрирано, като това им пречеше да са остри в завършващата фаза на атаките си.

На почивката Прандели замени Ел Шаарауи, като на негово място се появи Джовинко.

Началото на второто полувреме бе белязано с два опита на Рикардо Монтоливо да разпечата Чех с шутове от далечна дистанция. В нито един от случаите Фортуна не се усмихна на халфа на Милан.

В 63-та минута Либор Козак получи чудесна възможност да открие резултата, озовал се очи в очи с Буфон. Нападателят на Лацио отправи удар към вратата, но той бе отразен от стража.

Ситуацията стана доста благоприятна за домакините, когато в 72-та минута Марио Балотели бе изгонен, получавайки втори жълт картон. Нападателят влезе по-грубо в единоборство с Гебре Селасие.

До края на срещата Чехия се хвърли в атака, но няколко блестящи изяви на Буфон отчаяха възпитаниците на Михаел Билек. В крайна сметка двубоят не излъчи победител.

В другия мач от група Б, който се изигра днес, Малта постигна изненадваща победа като гост на Армения с 1:0. Голът бе дело на Майкъл Мифсуд, който се разписа в осмата минута на срещата.

Състави:

Чехия: Чех, Сивок, М. Кадлец, Лимберски, Гебре Селасие, Плашил, Росицки, Хюбшман, Жирасек, Дарида, Козак; Резерви: Колар, Лафата, Дробни, Крешчи, Сучи, Калаш, Вачлик, В.Кадлец, В. Прохазка

Италия: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Абате, Де Роси, Пирло, Маркизио, Монтоливо, Балотели, Ел Шаарауи; Резерви: Акуилани, Кандрева, Черчи, Диаманти, Джилардино, Маджо, Астори, Джакерини, Марчети, Де Шилио, Джовинко, Сиригу