В мач-бижу на ,,Филип Шатрие": Джокович - Надал 2-3

13:15
Испанецът Рафаел Надал, поставен под номер 3 в основната схема, победи водача в световната ранглиста Новак Джокович /Сърбия/ в драматичен мач с 6:4,3:6,6:1,6:7 /3:7/, 9:7 и за осми път се класира за финала на Откритото първенство на Франция по тенис от девет участия в Ролан Гарос.

Мачът Рафаел Надал - Новак Джокович, наречен "финал преди финала", продължи 4 часа и 40 минути пред препълнените трибуни на корт "Филип Шатрие". Така балансът между двамата големи тенисисти е 35 мача, в които Рафаел Надал води с 20:15 победи. И още една подробност - Джокович в четири мача срещу Надал в Париж няма победа срещу испанеца.

Рафа има 7 победи на Ролан Гарос, което е рекорд, и в неделя ще се опита да стане първият тенисист в историята, побеждавал осем пъти в турнир от веригата Голям шлем. Рафаел Надал, смятан за "краля на червения корт", има изключителен резултат на Ролан Гарос - 58 победи и само една загуба /през 2009 година на осминафиналите от шведа Робин Сьодерлинг/.

В последния ден от седмицата Надал ще играе на финала срещу испанеца Давид Ферер /номер 4 в схемата/, който победи с категоричното 3-0 французина Жо-Вилфред Цонга /номер 6 в серията/.

► СЛЕД МАЧА:

Рафаел Надал:

Новак е много добър шампион и борец!

Минути след победата си над водача в ранглистата Новак Джокович /Сърбия/ в първия полуфинал на Откритото първенство на Франция по тенис испанецът Рафаел Надал каза:

Това е особен мач за мен! Новак е много добър шампион! Той е борец! Когато сервирах за победа в мача в четвъртия сет, сервирах против вятъра и знаех, че ще бъде труден гейм. Бях готов за борба. В Австралия през 2012 година имахме подобен мач и тогава той победи, днес аз.

Новак Джокович:

Това беше невероятен мач!

Тенисист номер 1 в света Новак Джокович /Сърбия/ каза след загубата си от Рафаел Надал /Испания/ в първия полуфинален мач на Откритото първенство на Франция по тенис:

Това беше невероятен мач, но аз съм разочарован! Поздравявам Рафаел, защото той беше много смел във важните моменти. Когато изоставеше с един гейм в петия сет, той направи невероятни удари от дъното на корта. Ето защо той е шампион тук от толкова години. Аз не очаквах лесен мач. Знаех, че трябва да се даде всичко - физически и психически, за победата. Аз дадох най-доброто от себе си. Третият сет не ми беше добър. Бях отпаднал физически, но успях да се възстановя и след това играх много добре, но това не беше достатъчно.В петия сет той направи точки с невероятни удари, а освен това сервираше много добре.Това не е моята първа, нито последна загуба срещу този тенисист. Аз исках толкова много титлата и загубата ми е разочароваща. Но това не е краят на света. Не се чувствам добре в този момент, но мисля, че все още имам време да се върна и да победя тук.

07.06.2013 22:35

ако ко гледате класирането ??? ГЛЕДАЙТЕ ТИТЛИТЕ ОТ ГОЛЕМИЯ ШЛЕМ. Уимбълдън,Австралия,Роланд Гаро и Америка...

07.06.2013 20:55

Вижте само статистиката 1 година по голям Надал 19 титли повече има а беше и близо година извън големите турнири !

sakata_97
07.06.2013 19:47

Напълно заслужена победа за Рафа,затова е краля на клея да прави от невъзможното възможно*cool*Vamos Rafa*cup*

MaLkO_LuD94
07.06.2013 19:18

Просто КРАЛЯ НА КЛЕЯ *cup**cup**cup**cup**cup**cup**cup**cup* Няма какво повече да се каже за Надал *thumb_up*

07.06.2013 19:13

а ако сега случайно Ферер се класира на финал , то спокойно може да си заложите къщите за Надал, дано да е висок коефицента

cris_tiano379
08.06.2013 08:41

Само искам да ти кажа че Ферер не е побеждавал никога в официален мач Федерер , никога!! ... А иначе относно мача и двамата играха добре но Рафа малко повече заслужи да спечели. Надявам се да спечели финала въпреки , че моят любимец го няма...(ФЕДЕРЕР) !

simon_66
07.06.2013 20:58

Леко една статистика да ти дам-Надал-Ферер(19:4 като 3 от победите на Ферер са на твърд корт и до 2007г.От 2008г в 15 мача Надал има 14 победи и една загуба в Австралия 2011г.,когато беше контузен за капак на всичко.На Роланд Гарос играха 2012г. полуфунал и Надал бе повече от категоричен-6:2 6:2 6:1.Срещу Федерер положението му е трагично-14:0 победи за Федерер като Ферер е спечелил досега едва 3 сета срещу него *lol* А за мачовете с Жокера си прав-10:5 победи за Новак,но не виждам как Ферер можеше да спре Жокера,ако трябваше да играе финал с него в Париж.....иначе честито на Надал-победи в един зверски мач,но на финала просто той ще се разправи с приятеля си за нула време в три сета.

ComsteR
07.06.2013 20:35

Ферер не е за отписване не един път е побеждавал именно Надал,Федерер,Джокович но и аз съм на 90 процента сигурен че Рафа БИЕ !

holigan4e
07.06.2013 19:07

Аре да коментират само хора , които гледаха целия мач. Джокович , ако не беше сбъркал тия смачове и онова на мрежата , сега победителя щеше да е друг. Знам че и грешките са част от играта , ама Джокера е по-добър нищо , че загуби. Също така съдията не зачете важна точка във важен момент за Джокович.

MaLkO_LuD94
07.06.2013 20:37

То когато Надал е контузен а Федерер вече е стар кой може да е първи ??? Се едно да те питам кой е първи в Шотландското първенство ? Или Мъри можеше да измести Джокера ?

ComsteR
07.06.2013 20:34

И защо е първи заради Контузиите на Рафа аз лично Симпатизирам повече на Федерер но има един цар на Клея и това е НАДАЛ

Horned

Ако......ако на реал не им бяха вкарали в допълнителното време да им се подиграват със миранда„ако не беше байерн смачкал барселона така никой нямаше да си го спомня.....,ако малага беше отстранила борусия,ако реал беше паднал от юнайтед.... винаги има ако *wink*

sa6etoo
07.06.2013 19:12

Тия грешки да не би Надал да му ги направи. Колко смача направи Джокович като хората? Кой му е виновен. Ако е бил по-добър сега щеше да е спечелил но грешките му изядоа главата. Тениса един от най-обективните спортове и всичко си зависи от играчите и да кажеш по-добрия загуби е не пристрасно ми не знам как да го нарека. Джокович сам си е виновен!

07.06.2013 19:11

е добре , кой го е карал да ги греши ? нали в това се показва колко е добър - в липсата на грешки. пристриастно ти е мнението. Да не говорим как Ноле на магия взе 4-я сет , а още там щяха да свършат нещата за Надал

madridistaaaaaa

Много голям мач показаха двамата най-добри в света бих казал,нямат равни,изключителна битка в която Надал съумя да стигне до финала и има възможност да направи невероятен рекорд,късмет и на другите двама 1/2 финалисти и дано и там по-добрият победи и нека видим кой ще се изправи срещу непобедимият Крал Рафа Надал!*cup**thumb_up*

RedToDeath
07.06.2013 19:05

Квото и да ми говорите тва е най добрия тенисист и играе най-красиво.. представете си тениса без него.. скука.. Вамос Рафа!

holigan4e
07.06.2013 18:59

По-добрия отпадна

CSKA_LFC

Не мислиш ли,че Надал заслужаваше и малко шанс,заради тази 7-месечна контузия,която го сполетя?! Затова,че се спекулираше,че е толкова тежка,че той никога няма да играе тенис на световно ниво и въпреки това се изправи и със здрави тренировки се върна там където му е мястото - НА ВЪРХА. Надал заслужава още много трофеи от Големия Шлем,заради спортсмена,който е на корта и извън него,напук на непрестанните контузии! VAM8S RAFA!!!

По-добрия спечели *vicious*

scd
07.06.2013 19:02

Личи си че не си пристрастен *party**party**lol*

CSKA_LFC
07.06.2013 18:56

Ролан Гарос ще има друг шампион само след като Надал се оттегли,вече го казах! Уникални уинъри,които сипеше от всяка точка на корта! 8-та ТИТЛА е близо!!!

Jurka5

Рафата е великан,доказа го за пореден път. Джокович също е много голям играч. Стана супер мач,но аз имам предчувствие,че и Цонга - Ферер ще стане супер мач.

sa6etoo

Браво Рафааа! Заради тази ти борбеност съм ти голям фен! Бравооо!!!

Horned
07.06.2013 18:54

Знаех си....,че надал ще води само така!

Ноле ще спечели Ролан Гарос , когато Рафа се пенсионира. УНИКАЛЕН е тоя човек

07.06.2013 19:04

е Надал не играе ли с красота ?*lol* и късмет като е имал какво ? късмета си е част от играта. ако става въпрос и Ноле спечели някои точки с късмет. Надал просто си го надигра , на клей няма равен. и пак го казвам ще задмине Федерер

nikshan11
07.06.2013 18:57

Имаше късмет в този момент с мрежата на Ноле,Надал не е същия какъвто беше преди 2,3 години на клей Ноле е класа и заслужаваше да бие,но тоя Надал е пълно животно в някой момент.Все пак Федерер е краля на тениса,не защото има толкова титли от ГШ,а заради красотата с която играе *smile*

chazyyy
07.06.2013 18:31

Ако има тайбрек.. не знам дали ще имам сили да го изгледам!

chazyyy
07.06.2013 18:35

Не знаех.. Каквото и да става ще има мноооого драмa..

07.06.2013 17:46

Голяяяям мач правят тези двамата титани.. нямам думи !!

MaLkO_LuD94
07.06.2013 17:16

РАФАЕЛ СМАЧКАЛ *cup**cup**cup**cup**cup**cup**cup**cup* Много е голям просто не ми се мисли какво щеше да прави ако не бяха тези чести контузии *cup**thumb_up*

CSKA_LFC
08.06.2013 12:29

Нека те разочаровам малко като ти кажа,че до US Open, Надал ще е Номер 1,защото миналата година отпадна първи кръг на Уимбълдън,а на US Open въобще не взе участие,което означава,че всяко класиране след първи кръг на Уимбълдън му носи точки за ранглистата,на US Open,всякакво класиране му носи точки,докато при Джокович не е така, той трябва задължително да спечели и 2-та турнира,за да прибави нещо в актива,тъй като миналата година отпадна на полуфинал в Лондон и на финал в САЩ,а да спечели и двата турнира ще е много трудно,да не кажа почти невъзможно,защото Джокера попринцип играе слабо на трева,а и Мъри се връща,който миналата година подсказа,че ще е следващия Федерер на кортовете на Уимбълдън! *wink*

Ginekologa

ахаха жив късмет Ноле ако не играл с мрежата биеше*wink*

MaLkO_LuD94
07.06.2013 20:19

Това не е късмет а КЛАСА *thumb_up* Краля на клея няма какво да говорим *thumb_up* от 59 мача има 58 победи и 1 загуба на този турнир *thumb_up*

ryangiggs1000
07.06.2013 17:33

Еми,той се контузва заради стила си на игра.Ако спре да кисне и да шиба ретурни няма да се контузва,ама няма и да е толкова успешен.

Ginekologa
07.06.2013 17:18

сърбина аз поне 20 грешки му видях не виждам кво гази Надал има късмет *wink*

CSKA_LFC
07.06.2013 17:01

Надал доказва за безброен път,че не случайно е КРАЛЯ НА КЛЕЯ! 2-ри сет не го гледах,но от видяното през 1-вия,3-тия и досега 4-тия Надал е с класа над Джокович! Просто на този турнир няма кой да го спре,освен ако не се оттегли от Тениса.

07.06.2013 14:07

Не ги харесвам по принцип и двамата не ги харесвам ама тука Джокера искам да бие

07.06.2013 13:25

Надал е луд на Гарос, последно го би оня Сьодерлинг *lol* и затова Фередер се добра до тоя шлем. Иначе на другата година Надал си го върна тъпкано на шведа. И сега ще е същата работа Рафата ще убие Ноле .

07.06.2013 13:21

Този мач ще е по-голям и от финала,много равностойна битка,дано по-добрият тенисист на корта да победи,мисля,че крайният победител от тук ще спечели финала.Аз лично ще подкрепям Рафа!