Младежите стартираха отлично по пътя към Евро 2015

21:12
Младежкият национален отбор на България започна квалификациите за Европейското първенство през 2015 година с победа. На Градския стадион в Ловеч младите лъвове спечелиха с класическото 3:0 над връстниците си от Андора.

Попаденията състава на трикольорите реализираха Тодор Неделев (19') и Живко Петков (45') и Ивайло Чочев (50').

Още от първите минути на мача българите се настаниха в наказателното поле на гостите и от там до края на двубоя имаха тотално превъзходство. След няколко добри атаки най-чистото положение за откриване на резултата пропиля нападателят на Нефтохимик Живко Петков, който изведен сам срещу вратаря не успя да прати топката в мрежата на Андора. Все пак в 19-та минута Тодор Неделев със страхотен удар от въздуха от границата на наказателното поле завърши с гол поредната добра българска атака. В 21-та минута Радослав Кирилов се озова сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. Едва в 28-та минута гостите успяха да организират първата си атака,а две минути по-късно отправиха и първия си удар към вратата на Евтимов. В 30-та минута Живко Петков засече с глава центриране на Горанов, но стреля над гредата. До края на полувремето гостите успяха да изравнят играта, но в 45-та минута получиха втори гол във вратата си. След отлична българска атака Живко Петков успя да прати топката в долния ляв ъгъл на Винардел за 2:0.

Само пет минути след почивката Ивайло Чочев покачи на 3:0 след прецизен пас на Тодор Неделев. В 65-та минута гостите пропуснаха най-чистото си положение, след като ударът на Кристофър Поуса срещна напречната греда. Футболистите на Андора можеха да стигнат до почетен гол, но в 85-та минута Евтимов спаси удара на Алвес.

Следващият мач на Българие е на 5 юни отново срещу Андора, но като гост. Останалите съперници на българите в Група 2 са Русия, Дания, Словения и Естония.