ЦСКА Москва с дубъл в Русия (видео)

16:09
ЦСКА Москва спечели турнира за Купата на Русия. Във финала на стадион "Ахмат Арена" в Грозни армейците победиха Анжи след изпълнение на дузпи. Редовното време на мача приключи при резултат 1:1, а при наказателните удари ЦСКА победи с 4:3.

С гол на Ахмед Муса в 9-та минута ЦСКА поведеа, а вина за попадението имаше вратаряр на Анжи Габулов. В 74-ата минута с удар от 20 метра Ласана Диара изненада стража на столичани Игор Акинфеев за 1:1. В 87-ата минута отборът на ЦСКА остана с човек по-малко на терена след червен картон на Понтус Вернблум.

В продълженията двата отбора не успяха да си отбележат голове. При наказателните удари Юрий Жирков и Жусилей пропуснаха за Анжи, а Сейду Думбия за ЦСКА.

Отборът на ЦСКА Москва печели за седми път в историята си Купата на Русия, като за трети път стига до дубъл – титла и Купа на страната.

teenage_head
01.06.2013 19:05

ЦСКА постигнаха този дубъл с много труд и работа в дългосрочен план, както би трябвало да се прави във футбола. Показаха уважение и към треньора си Леонид Слутски, който вече 4 години е начело на тима и не беше уволнен, въпреки че миналата година изпуснаха участие в ШЛ в последния кръг. И освен това, ако не се лъжа досега трофей на ЦСКА не е носил, шампиони през тези години бяха 2 пъти Рубин и 2 пъти Зенит. Единственото забележително нещо, което беше направил, е класиране на четвърт финал в ШЛ, след което отпадане от Интер. ЦСКА Москва може само да бъде пример за всички клубове как се работи, какво трябва да е отношението на ръководството към треньора и към футболистите. Те имат невероятни таланти : вратарят Акинфеев беше желан от грандове като Юнайтед, Алан Дзагоев е невероятен халф, мисля, че Челси имаха интерес към него, след като купиха Жирков от ЦСКА преди няколко години, който днес игра за Анжи, Хонда беше желан от Ливърпуул, Освен това невероятният Муса, който е ЕДВА на 20 години, има 14 гола и е твърд титуляр. Тези футболисти днес показаха и СТРАШЕН дух и хъс за победа, играейки повече от 40 минути с човек по-малко, през което време бяха с ТРИМА централни нападатели срещу отбор с играчи като Етоо, Траоре и мениджър като Гус Хидинг. ПРОСТО ШАПКА ИМ СВАЛЯМ! Честито армейци*beer*

nikshan11
01.06.2013 17:20

Това е истинското ЦСКА,не Турското менте ЦДНА .. *thumb_up*

gQg
01.06.2013 22:17

И вие не сте истинския Левски, но ви търпим нали бе отрепки?

01.06.2013 17:03

Супер ! Честито, много се радвам че се пребориха в двата турнира с Анжи и Зенит и показаха, че не всичко зависи от дълбочината на джобовете !

madridistaaaaaa
01.06.2013 16:53

Честито на ,,Армейците" тази година са просто най-добрите в Русия,фактите го казват също!

Messi9818
01.06.2013 17:50

абе и Цска се бъркат по-дълбоко за трансфери ама не чак толкова..иначе Зенит предишните 2 сезона особено 1ия в който станаха шампиони не пръскаха пари за трансфери*smile*