Италия загря за Чехия с победа над Сан Марино (видео)

10:26
Експериментален състав на Италия победи с лекота аутсайдера Сан Марино с 4:0 в контролна среща, играна в Болоня. Двубоят бе генерална проверка за Скуадра адзура преди световната квалификация с Чехия на 7 юни в група "В", където е и тимът на България.

Селекционерът Чезаре Прандели даде шанс за изява на някои от играчите, които по-рядко играят и те направиха всичко възможно да впечатлят треньора. От титулярите само вратарят Джанлуиджи Буфон и плейкмейкърът Андреа Пирло започнаха в стартовия състав.

Андреа Поли откри резултата в 28-а минута с дебютния си гол за Скуадра адзура. Алберто Джилардино удвои преднината на Италия с добавка в 33-ата минута след шут на Алберто Акуилани. Плеймейкърът Андреа Пирло покачи на 3:0 в 50-ата минута със
своя специалитет - попадение от пряк сдободен удар. 11 минути преди края Алберто Акуиалани оформи крайното 4:0 с удар отблизо.

"Исках да изпробвам някои нови неща в състава. Тези момчета искаха да покажат качествата си. Доволен съм от физическото състояние на отбора", коментира Чезаре Прандели.

Италия гостува на Чехия в решителен мач от световните квалификации другата седмица. Адзурите са лидери в групата, следвани от България, а Чехия заема третото място. След това Италия пътува за Бразилия за Купата на Конфедерациите между 15 и 30 юни.

Съставът на Италия: Буфон (70-Сиригу), Маджо (76-Абате), Ранокия, Огбона, Антонели, Поли, Пирло, Акуилани, Диаманти (51-Черчи), Джилардино (51-Балотели), Бонавентура (51-Сау)

Italy 4-0 San Marino (All Goals) 31.05... by ourmatch