Бордо спечели Купата на Франция (видео)

09:21
Чейк Диабате вкара в 89-ата минута, за да помогне на Бордо да бие с 3:2 Евиан Тонон и след това да вдигне Купата на Франция.

Малийският нападател бе открил резултата в 39-ата минута, преди да изпусне дузпа 10 минути по-късно.

"Ще си запазя тази топка. Ще я взема с мен в Мали, ще бъде страхотен подарък за родителите ми", сподели Диабате след мача.

Яник Сабо бе изравнил за Евиан в 51-ата минута, преди Анри Сайве отново да даде преднина на Бордо в 53-ата. Бранителят на Евиан Брис Джа Джедже пък направи 2:2 в 70-ата минута с удар отблизо.

С успеха Бордо се класира и за Лига Европа. Това е четвърта Купа на Франция за отбора след тези през 1941, 1986 и 1987 година.