Лъвовете схрускаха самураите в Нагоя (видео)

15:15
Националният отбор на Япония загуби като домакин на България в приятелска среща между двете селекции. Двубоят на стадион "Тойота" приключи при резултат 2:0 за лъвовете.

Срещата започна отлично за трикольорите, които успяха да поведат в резултата още в 3-та минута. Тогава Станислав Mанолев изпълни добре пряк свободен удар, а след неумела проява на вратаря на домакините Кавашима топката се оплете  в мрежата зад него за 1:0 за България. Последваха силни минути за самураите, които организираха няколко бързи атаки по фланговете, но без реална опасност за вратата на Владислав Стоянов. В 15-та минута Йордан Минев за малко щеше да си отбележи автогол, но опитът му да изчисти топката с глава премина малко в страни от нашата странична греда. Малко след това самият Минев се озова на стрелкова позиция, но хубавият му удар с десния крак бе избит в корнер от стража на Япония. След това динамичните действия на терена доведоха до няколко положения и пред двете врати, но без отбелязването на попадение, благодарение на добрите изяви на защитите и вратарите. В 40-та минута селекционерът на България Любослав Пенев бе принуден да извърши смяна заради контузията на Илия Миланов, който бе заменен от Александър Александров. Така първото полувреме приключи при положителен резултата за нашите.

Малко след началото на втората част Любо Пенев извърши и втора промяна в състава си, при която играта напусна Владимир Гаджев, а на терена влезе Христо Златински. Последва и смяна на Илиян Мицански на Спас Делев, който в 58-та минута бе близо до гол след удар от около 30 метра, но Кавашима успя да избие със сетни усилия. Домакините привидно контролираха темпото и начина на игра, но отново до гол стигнаха лъвовете. В 63-та минута след центриране в наказателното поле на самураите, капитанът на тима Макото Хасебе си отбеляза автогол за 2:0 за България. До края на мача японците упражниха сериозен натиск и в добавеното време дори отбелязаха попадение, но то правилно бе отменено поради засада на Нагатомо. Така България постигна престижна победа на Япония като гост.

Стартови състави:

Япония:
Кавашима, Комано, Коно, Курихара, Учида, Юшида,  Ендо, Хасебе, Маеда, Инуи, Кагава

България: Стоянов, Манолев, Й.Минев, Р.Димитров,  Иванов,  И.Миланов, Гаджев, Дяков, Илиев, Попов, Делев

Wizgang
30.05.2013 21:17

Е да, но нали утре ще се играе в 12:00 часа, аз ще отида към 15:00 да си взема печалбата и ако Скиавоне спечели няма ли да ми го зачетат като 1.60 ?

petifurcho
30.05.2013 21:32

Преди време беше, че тиражите на ЕФ. започват от петък до понеделник единия, а другия от вторник до четвъртък. Ако са го променили УСПЕХ *smile*, ако не сори. Виждам, че имаш комп, тогава намери си най-удобният букмейкър по интернет и там играй. Но чети много строго правилата от начало до край. Пак ти казвам УСПЕХ *smile*.

Wizgang
30.05.2013 20:59

Извинете, че задавам въпрос не по темата но искам да разбера нещо. Играх Еврофутбол и всичко ми излезе и ми остана само един тенис мач на Ф. Скиавоне, който е преместен за утре и се чудя ако утре Скиавоне победи, ще си взема ли печалбата или дори и да победи няма да ми го смятат него коефицент към спечелената сума? Блг предварително *beer*

30.05.2013 21:39

Трябва да го сметнат 1.6 ако утре излезе мача,ако беше отложен за след седмица тогава щяха да го зачетат коефицент 1,моли се утре да ти излезе само

petifurcho
30.05.2013 21:01

Ще ти го зачетат като коеф. 1

zelen1q
30.05.2013 20:15

Браво нямаме и половин звезда в отбора пък постигаме резултати това се казва колектив . Дано поне имаме малко късмет и за по натам защото групата ни е много трудна но и да не успеем аз съм доволен

madridistaaaaaa
30.05.2013 20:00

Браво лъвове гордеем се с вас,победа и пак победа ние пеем само за победа!!!!!!! САМО НАПРЕД !*cup**cup**cup**cup**cup**cup**thumb_up*

biser_gerrard
30.05.2013 19:20

Представям си как на световното сме в една група с Франция, Япония и Еквадор, пръсваме ги сичките, взимаме първото място в групата и приказката ЗАПОЧВА *cigarette*

petifurcho
30.05.2013 18:36

Браво на Любо Пенев! *smile* Браво и на тези футболисти! *smile* БЪЛГАРИ ЮНАЦИ И ДАНО ОТИДЕМ НА СВЕТОВНО. ДАВАЙТЕ МОМЧЕТА И УСПЕХ В ОСТАНАЛИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ! *smile* МОЖЕ И ДА СЕ ПОВТОРИ "АМЕРИКАНСКОТО ЛЯТО".

utd_of_man

Бях на даскало и ме изгониха от час защото си го гледах на тела онлаин ама си заслужаваше БЪЛГАРИ ЮНАЦИ!!!!*cup*

30.05.2013 20:50

Това е сайт за тема футбол,а не да си казваш цялата биография.

30.05.2013 19:26

Е ко като те изгониха поне си гледал мача на спокойствие*lol**lol**lol*

30.05.2013 19:18

На кво даскало си бил като си на 23 години бе ? Оставач ли си ?*joking**joking**joking* Това в кръга на шегата. Иначе се радвам че ги бихме, но нека не се възгорядяваме много защото много работа ни чака още, все пак това беше просто контрола*beer*

LMessi_Barca
30.05.2013 18:30

Браво лъвове все така и нагоре!!! Още веднъж се убеждавам какъв невероятен треньор е Любо!!

gang_related
30.05.2013 18:07

Невероятен треньор е Любо! Не успях да гледам мача, но гледах съкратен репортаж и като цяло добре сме играли! Какво направи този човек, та промени така облика на отбора не знам, но дано не се изсерем на метенето след първата загуба, както често правим в България..По-добър треньор за момента от него здраве му кажи!

DeIvId7
30.05.2013 17:52

специално на Л.Пенев не му давайте съвети кой да пази на вратата и кой не .. той си знае най-добре супер специалист е *smile*

kns
31.05.2013 00:39

Невероятен тренер е,но наистина ако си гледал мачове на Пламен илиев (вратарят на Левски) ще знаеш,че е 3-4 класи над този днескашния ...а й е 91 набор перспективен играч капитан на левски,нищо,че ги мразя от дъното на душата си но трябва да гледаме обективно,Пламен илиев ще стане машина,в момента даже повече ми харесва от ники михайлов

bahtimaikata_97
30.05.2013 17:21

браво на момчетата добре е да се подготвим за Италия с победи в Азия *smile*

tishowinner2
30.05.2013 16:50

единственото нещо, за което ме е яд е че не гледах мача защото бях на даскало, но съм впечатлен от това че нашите винаги са супер нахъсани за победа и дават всичко от себе си. Браво на Манолев за великолепния гол, браво и на хората които изпълняваха дефанзивни функции - именно те спряха класните играчи на Япония. Можем само да се гордеем с тези лъвове !

Redbula
30.05.2013 16:32

Не винаги най-добрия побеждава,те и Челси не бяха сила ама зеха шампионската лига миналата година!!! Напред Българияяяяя

crxfen_73
30.05.2013 16:05

Имах предвид че гола 1 се пише на Ст.Манолев.

crxfen_73
30.05.2013 16:01

Японците просто не играха,за мен са продали мача.Два автогола...единия вратаря на такава лека топка си я изби в вратата,2 гол и тои от автогол,и каква игра направих ме??Не играх ме зле,но в оглед на това японците бяха по добри така си е....мача реално беше за х???И сега всеки ще каже голяма работа сме...2 автогола(нищо че 1 гол уж се води на Ивелин).

TNPA_6
30.05.2013 16:04

Толкова си гледал мача гола е на Манолев.

RAFKATA
30.05.2013 15:51

degea97_
30.05.2013 15:47

Снимката правена с VGA Камера хаха иначе отново лъвовете показаха , че България отново е сила !

RAFKATA
30.05.2013 15:46

Меча не реже май*lol**lol**lol*На японците им трябва нов самурайски меч*lol**lol**lol*

visca_barca95
30.05.2013 15:36

Ето това сме ние - ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ !!! Благодарение на Любо Пенев, върнахме истинският си облик от 94 година ! Браво Лъвове, гордеем се с Вас, направо ги изядохме Японците ! Мондиал 2014 ни чака ! *ball**goal*

Да, донякъде имаш право да го твърдиш, но аз съм гледал почти всеки мач на наще от онова време до сега и мога да кажа, че познавам развитието на отбора ! И моля, по-леко с приказките *wink*

extol
30.05.2013 15:40

Успокой се малко, пеленак... много знаеш ти какъв е бил истинският облик на отбора от 94'та... Една квалификация, без много значение не е показателна. Да, вървят по правилен път момчетата и се вижда развитието, чисто тактически, но е много рано за такива заключения, особено от хора, които са зачевани по онова време! *wink*

TNPA_6
30.05.2013 15:30

Ивелин Попов като го смениха кой взе капитанската лента?

30.05.2013 15:38

Ти гледа ли мача? *lol**lol* Япония цял мач се мъчиха до наказателното да стигнат пък за гол да не говорим.

Kireto1232
30.05.2013 15:22

Айде поздравления момчета поредната радост доставена от националния ни отбор през тази кампания наздраве как ,човек на не пиине едно пиене ;П

30.05.2013 15:21

Ако спечелим мача с Италия сме почти на Мондиала.

manutd_forlife

Добра победа, срещу много силен противник. Хайде към Казахстан сега!

30.05.2013 15:17

Честита победа Лъвове следващите на гилотината са Казахстанци. *ball*

Danskrastev
30.05.2013 15:16

Добра защита....имаме запоследно такави защита имахме когато играеше Трифон Иванов

CSKA_LFC
30.05.2013 15:07

НАПРЕД ЛЪВОВЕ! НА МОНДИАЛА СМЕ!!! БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!! *cup*

30.05.2013 15:06

Браво добре играем в отбрана както и организираме добре атаките си много съм доволен от тази победа.

paunQ
30.05.2013 15:05

Димитров бяга като атлет, цял мач бягане, браво!!

MaLkO_LuD94
30.05.2013 15:03

С тоя отбор сме нещо подобно на Гришо в тениса млади много талантливи и с добро бъдеще и с голямо сърце личи си че се раздават докрай нещо което аз не помня да съм виждал в националния досега браво на Любо просто ни възроди *cup**cup**cup*

agger5
30.05.2013 15:02

Не знам кой е тоя резан турчин където дава минуси на коментарите !

paunQ
30.05.2013 14:58

Хасебе нямаше как да пропусне от подобна дистанция!

agger5
30.05.2013 14:52

Никакъв шанс за вратаря на Япония при втория гол *lol*

bacardy_breezer
30.05.2013 14:49

Манолката обаче си ни стана стабилен голмайстор *joking* Мачкайте ЛЪВОВЕ !!!

30.05.2013 14:48

Златински откакто влезе едно добро центриране не е направил *angry* язък ,че Любо му даде шанс.

kns
30.05.2013 14:42

Все тая на кой е вратар Стоянов,хайде сега да си говорим истината,и аз мразя Левскарите,ама Пламен Илиев си е класа над този Стоянов,а й е 3 години по млад

Владислав Стоянов е вратар на Лудогорец.

Guardiola10
30.05.2013 14:32

Браво на нашите! Иначе Владо Манчев и Пламен Марков имам чувството, че са на заплата в БНТ. Цялото европейско бяха коментиращи гости и сега в контроли и приятелски пак те. Не че е лошо ама като каниш гости разнообразявай.

Kireto1232
30.05.2013 14:19

Браво на на триколиорите ,че водят в резултата Манолев големец както винаги !!! Радвам се ,че без двама от талантливите в националния без Тонев и Миланов пак играем добър футбол !!

Arsenal966
30.05.2013 14:12

Браво на момчетата от националния,второто полувреме още един *ball* !!

paunQ
30.05.2013 14:11

Най-важното е, че няма панически изчиствания на топката, а се опитваме да правим контри. Браво на Любо Пенев!

Juan_Mata10
30.05.2013 14:10

Манолев е голям,напоследък вкарва във всеки мач

30.05.2013 14:06

Оле оле тоя вратаря на Япония ме разбивА :Д Ебати левашкия гол! Давайте лъвчета! Зарадвайте ни за пореден път през тази кампания! *smile*

luiz_lfc

Ударът беше коварен макар и да беше в ръцете му топката не спря да се движи наляво надясно...

kns
30.05.2013 13:51

Само едно не мога да си обясня,кой е този Стоянов на вратата ?След като е дал почивка на Михайлов,защо не повика Пламен Илиев на вратата идеален младок е