Грьонинген и НАК Бреда в битка за Лига Европа

08:49
Отборите на Грьонинген и НАК Бреда ще спорят във финалния плейоф за влизане в Европейската лига през следващия сезон, след като днес победиха с 4:0 съответно Утрехт и Фейенорд.

Маркус Берг, който вкара хеттрик в събота, изведе днес Грьонинген в 8-а минута, а след това реализира и втори гол веднага след почивката. Победата на тима с 4:0 оформиха Горан Ловре и Тим Матавц.

Роб Пендерс пък изведе Рода в мача с Фейенорд след 31 минути, а Мартийн Ройтерс направи 2:0. Кеес Квакман и Йоонас Колка реализираха в последните пет минути и така донесоха първата победа на НАК Бреда като гост на "филипсите".

Грьонинген и НАК ще играят във финален плейоф, като победителят трябва да вземе две победи от три мача. Първата среща е следващия четвъртък в Рода.