Андерлехт и Лиеж не излъчиха победител в първия плейофен мач за титлата

10:25
Андерлехт и Стандарт Лиеж не излъчиха победител, завършвайки 1:1 в първия финален плейоф за титлата в белгийското първенство.

Йонатан Лежару изведе домакините от Андерлехт напред в резултата в 51-ата минута, но Лиеж изравни девет минути по-късно чрез Диумерси Мбокани. Двата отбора завършиха редовния сезон с по 77 точки и играят плейоф, тъй като титлата в Белгия не може да бъде спечелена с голова разлика.

Вторият мач ще се играе в неделя в Лиеж, където Стандарт ще се опита да се пребори за първа титла в първенството от 25 години. Двата тима ще играят в квалификациите на Шампионската лига през следващия сезон.