Селтик спечели купата на Шотландия за 36-ти път

20:10
Селтик спечели купата на Шотландия по футбол за рекорден 36-и път в историята си. На финала в турнира тимът от Глазгоу надигра Хибърниън с класическото 3:0.

Два гола през първото полувреме реализира Гари Хупър, който беше точен в осмата и в
31-ата минута на двубоя на стадион "Хемпдън Парк", игран пред близо 50 хиляди зрители.

Десет минути преди края Джо Ледли оформи крайното 3:0 в полза на шампиона на Шотландия, който направи златен дубъл през настоящия сезон.

Селтик не беше печелил турнира от 2011 година. Хибърниън пък загуби втори пореден и общо 11-и финал за купата на Футболната асоциация.