Твенте спечели битката с Утрехт, но загуби войната

16:24
Без българския национален вратар Николай Михайлов в състава си Твенте спечели с 2:1 (2:0) втората среща с Утрехт, но не успя да се класира за Лига Европа. Първата среща беше спечелена от Утрехт с 2:0 и това се оказа достатъчно за крайната им победа с 3:2.

Душан Тадич откри резултата за Твенте в 34-ата минута след пас на Люк Кастаньос, а само след две минути Насер Шадли удвои аванса. В първата минута на второто полувреме Едуар Дюплан върна едно попадение за Утрехт и с това класира за участие в европейските клубни турнири.

Другите участници в Лига Европа от квотата на Холандия са Фейенорд, Витес и АЗ Алкмаар като носител на Купата на страната. Шампионът Аякс и ПСВ Айндховен са представителите в Шампионската лига.