Ивелин Попов донесе исторически успех на Кубан (видео)

14:58
Ивелин Попов отбеляза единствения гол за успеха на Кубан с 1:0 над богаташите Анжи Махачкала в мач от последния кръг на шампионата в Русия, след който тимът от Краснодар си спечели първо в историята участие в евротурнирите.

Попето вкара в 23-ата минута много красив гол от нулев ъгъл след пас на Алексей Йонов. С успеха Кубан завърши четвърти в шампионата и си гарантира участие в Лига Европа. Шампионът ЦСКА Москва пък падна с 0:3 като гост на Ростов в мач без значение. Втори завърши Зенит, направил 0:0 с "българския" Амкар при визитата си. Анжи и Спартак Москва са останалите отбори, които ще играят догодина в Лига Европа. Криля Советов ще играе плейоф за оставане в Премиер Лигата, докато изпадащи са Мордовия и Алания.