Хофе с важна крачка към оцеляването

00:12
Хофенхайм взе комфортна преднина над Кайзерслаутерн в плейаут за запазване на мястото си в Бундеслигата.

Синьо-белите надиграха своя съперник с 3:1 като домакини. На два пъти точен бе Роберто Фирмино, който се разписа съответно в 11-ата и 29-ата минута. Мамаду Идрису върна едно попадение за червените дяволи в началото на второто полувреме, но в 67-ата минута влезлият като резерва Свен Шиплок даде отново преднина от два гола на Хофе, оформяйки крайния резултат.

Така Хофенхайм си осигури солиден аванс срещу Кайзерслаутерн преди реванша в понеделник.

Състави

Хофенхайм: Касеелс - Бек, Д. Абраам, Вестергаард, Тескер - Полански, Руди (65-Шиплок), Салихович (87-Шюле) - Джонсън, Фирмино, Воланд

Кайзерслаутерн: Сипел -Торехон, Льове, Хайнц, Дик - Борисюк, Орбан, Баумйохан, Вайзер (76-Буняку) - Хофер (68-Ридел), Идрису (90-Зелнер).