ЦСКА в ЛЕ след класика над Пирин Гоце Делчев

22:06
Пред около 100 зрители на стадион "Българска армия" ЦСКА победи Пирин Гоце Делчев с 3:0 и един кръг преди края на първенството си осигури третото място в крайното класиране.

През първото полувреме домакините доминираха. В 30-та минута Сержиньо отправи силен удар от около тридесетина метра, вратарят на гостите Абди Абдиков изби, а след това топката срещна напречната греда. В 40-та минута Спас Делев изпълни ъглов удар и защитникът на гостите Атанас Дреновички спря топката с ръка пред погледа на Венцислав Василев. Главният съдия Цветан Кръстев показа жълт картон на Дреновички и отсъди дузпа, а от бялата точка бразилецът Мишел Платини със силен удар направи безпомощен Абди Абдиков – 1:0 за ЦСКА.

В 66-та минута Делев бе на път да вкара куриозен гол направо от ъглов удар, но с цената на големи усилия Абди Абдиков успя да отбие фалцираната топка. В 79-та защитникът на гостите Атанас Дреновички си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти топката след центриране на Лукас Саша към Анисе. В 87-та минута Спас Делев вкара гол с петата на левия си крак от чиста позиция след отлично подаване по трева на Ивайло Чочев.