Лудогорец победи Ботев Пд в мач с две спорни дузпи

22:00
Лудогорец победи гостуващия Ботев Пловдив с 2:0 в мач от предпоследния 29-ия кръг на "А" група.

С успеха футболистите на Ивайло Петев събраха 69 точки и съкратиха само на точка пасива си от лидера Левски и запазиха надежди да дублират спечелената през миналия сезон
титла.

Лудогорец започна много настървено и бързо поведе в резултата, макар и след спорно положение. В осмата минута Марселиньо падна в наказателното поле след съприкосновение с Марлон Перейра и главният рефер Мартин Богдев отсъди дузпа, реализирана от Иван Стоянов.

Десет по-късно домакините получиха нова изключително съмнителна дузпа. Станислав Генчев беше изведен в ляво в пеналта, вратарят Адам Стаховяк излезе напред и плонжира в краката му, след което Генчев падна. Богдев веднага посочи за втори път бялата точка, въпреки че съприкосновение между двамата нямаше. Иван Стоянов отново изпълни. Този път той реши да копне топката в средата на вратата, но Стаховяк не се подлъга и улови.
Само две минути по-късно обаче Стоянов се реабилитира. Той получи
пас от Йордан Минев, нахлу на скорост и от малък ъгъл направи 2:0.

Лудогорец започна по-активно и второто полувреме, но след една контраатака в 51-а минута Ботев поиска дузпа. Борис Галчев стреля от 20 метра и Светослав Дяков блокира с ръце в наказателното поле, но главният рефер отсъди играта да продължи. Ботев изнесе играта по-напред, но в 63-а минута отлична контраатака на домакините можеше да завърши с трети гол. Марселиньо изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря в наказателното
поле, но Стаховяк в последния момент успя да избие с една ръка. До края домакините бяха по-активни, но така и не успяха да стигнат до ново попадение.

Blueisthecolour
23.05.2013 09:02

До коментар [@comment 1373416] от [@user LoshopadaLefski]:

Айде изчезвай вече бе омръзна ми от идиоти като Малко_луд,енжо2,хулиган1912 и от тебе!

Dreick
23.05.2013 01:17

Сега можеш само да се поклониш пред бъдещия шампион на България *smile*

Dreick
23.05.2013 01:14

Локо пд 0:1 Левски също мач в който играхме 1 полувреме с 10 човека, а забрайх мача с Берое дето играхме 60 минути с 10 човека и от 1:3 стигнахме до 3:3 *wink* Левски тази година Заслужава да е Шампион защото Лудогорец са по-слаби от миналата година, а другите са под всякаква критика и просто няма кой да бъде Шампион, Левски тази година не се слави с добра игра, но Митов изгради един Шампионски манталитет, Левскарите на терена се борят до край, и както се видя 3 мача подред вкарват в продължението, това е воля за победа и сърцата игра, такъв отбор трябва да е Шампион при създалите се обстоятелства *smile* то кой да е Шампион, Цеца ли ???

VeneSotirov
22.05.2013 23:06

Господи, слез и прибери всички рогати идиоти! Научете правилника на А група, дори и Ботев да бяха били в Разград, и ние да паднем от Доко в последния кръг и да сме с равни точки, пак ние ще сме трети заради по-добрият резултат в директните двубои.

С други думи - ние се класирахме в Европа с победата над Пирин, загубата на Ботев няма НИЩО общо с нашето класиране.

И точно говеда да говорят че някой бил бутан? Не мога да повярвам за каква наглост говорим...

Tauros
22.05.2013 23:01

До 15 мин стана ясно,че БФС и съдията,няма да позволят по НИКАКЪВ начин Ботев да вземе дори точка в разград.Трябва сериозна промяна !!!

brilliance
22.05.2013 22:39

Еее...само 2 дузпи ли им дадаха? Много слаба работа...

22.05.2013 22:18

Абе Ботев нищо не играха бе бахти работата всичко тва е само прасетата да играят ЛЕ

MaLkO_LuD94
23.05.2013 12:28

Дербитата си ги взехте без съдии Факт *thumb_up* Но имаше поне 6-7 мача в които бяхте нечовешки бутани включително и за купата *thumb_up*

enjo2
23.05.2013 02:03

аха фен на говедата са обади ... говедарче не ми говори за побутване защото този сезон се вижда че левски е доста "леко" побутван от съдийте тъй че тихо

Dreick
23.05.2013 01:10

Говори ми с Факти, не да ми Фантазираш тука, Ети ти малко резултати от който даже ни ощетиха, но бихме всички ''грандове'' в Родната а група: Левски Черноморец 2:0, Левски Цска 2:1, Левски Литекс 2:1, Левски локо сф 3:1, Левски Лудогорец 1:0.. бихме всички силни съперници вкл. прасенцата така че тих те искам, Прасенце мило розовко *smile*

22.05.2013 23:29

A вас не е ли очевидно,че искат да ви вкарат в Европа?Цял сезон Ботев бяха с 1 класа над вас,но накрая ония нещастници беройците ви пуснаха,а този кръг заклаха Ботев срещу Разград за да могат да вкарат цска в Европа и да запазят шансовете на резаците за титла.Свалете си червените очила и погледнете реалноста!

DuX4o0
22.05.2013 23:28

Ако не беше Б Ф С преди няколко години щеше да ви пратят във В група така както Ботев.Това никой не може да го отрече.

DuX4o0
22.05.2013 23:27

Младеж вземи виж в кои мачове наказаха съдии.Не знаех,че за мачове за купата точки се дават *joking**joking**joking**joking*И ми кажи кой отбор в последните години печели А група без външни фактори ?

myzrael
22.05.2013 23:24

Абе говедо просто - 5 рефера наказаха заради вас след 5 поредни ваши мача...не че в останалите мачове не ви подпираха просто в тези 5 поредни беше толкова нагло и очевидно, че се принудиха да накажат и отстранят съотвените съдии за неопределено време...бахти наглоста братче....само пролетния полусезон на говедата им подариха поне 15 точки и те продължават да наглеят.... РОГАТА МНОГО ВИ ПРЕЧАТ ДА ВИЖДАТЕ РЕАЛНО, А КАКТО ИЗГЛЕЖДА И ДА МИСЛИТЕ!!!

Dreick
22.05.2013 23:17

Аре не Говори глупости, Кажи ми един уговорен мач на Левски?! Всичките дербита си ги взехме абсолютно чисто (ФАКТ) имаше нещо спорно с мача с Локо сф в цялото първенство това е единсвеният мач в който може да се съмняваме.. така че аре не говори на изуст, заблудено прасе

22.05.2013 23:16

Аз не съм много зле просто ти си кръгъл и*иот!

MaLkO_LuD94
22.05.2013 23:10

Как па го измисли това че БФС иска да помогне на ЦСКА *joking**joking**joking* Абе ти си бил много зле да не си Стойчочелси *joking* Точно това синьо БФС се скъсва да помага на ЦСКА да знаеш *wonder* Май 80% от вашите мачове са уредени не нашите *thumb_up* Или какво БФС ни уреди мача с Пирин който иначе нямаше как да вземем*joking*

22.05.2013 23:02

Да съм казал,че Ботев са легнали?Ти очевидно си много кух!Просто БФС реши да помогне на цска а Левски били подпиране после.

MaLkO_LuD94
22.05.2013 22:48

Кой цирк бе кой е виновен че Ботев са си по-слаби от Лудогорец ти добре ли си ??? От какъв зор Ботев да лягат на Лудогорец ??? Все едно те не искат да играят в Европа а ??? Или пък Мъри играе срещу Левски ??? Помисли малко ако имаш с какво *thumb_up* Макар че се съмнявам *thumb_up* Ще видим кой заслужава когато видим кой до къде стигне *thumb_up*

22.05.2013 22:45

От кое боли бе?Че все много ревете за ''синьото БФС'' ама иначе Берое миналия мач ви пусна сега целия този цирк беше в опит да набута цска в Европа.Ами честито да ви е,но просто не заслужавате Европа Ботев са по-класен отбор от вас,но както и да е мен ми е все едно и си гледам отбора *wink*