Черно море се разправи с Миньор

20:07
Еденилсон Бергонси отбеляза победен гол за Черно море (Варна) при успеха с 2:0 срещу Миньор (Перник) в последния мач на чуковете пред собствена публика в българската футболна "А" група.

Черно море беше по-добрият отбор на стадиона в Перник, но пропуск на Георги Божилов и три на Цветан Райков не позволиха на варненците да поведат още през първото полувреме на мача. Гостите успяха да вкарат първия гол в срещата в 55-ата минута, когато Еденилсон Бергонси стреля силно извън наказателното поле и остави безпомощен Боян Пейков за 1:0. Черно море оформи крайното 2:0 само две минути преди края на редовното време, след като резервата Илиян Капитанов центрира към Брус Инканго и той вкара с глава.

Мирослав Манолов също имаше отличен шанс да се разпише, но пропусна. И така обаче Черно море спечели мача и остана на десето място в класирането. Миньор пък е 14-и и е сигурен изпадащ.