Порто спечели за 27-ми път титлата в Португалия (видео)

23:01
Отборът на Порто спечели шампионската титла в Португалия, след като победи като гост Пасош Ферейра с 2:0 в мач от последния кръг. Така драконите завършват пред основния си конкурент Бенфика, който пък надделя като домакин над Морейрензе с 3:1.

За Порто точни днес бяха Лучо Гонзалес в 23-та от дузпа и Джаксон Мартинес в 52-та минута на срещата. Червени картони пък получиха Рикардо от домакините в 22-та минута и Данило от гостите в 56-та минута. Това е 27-ма титла в колекцията на тима от "Ещадио До Драгао".

Порто завърши със 78 точки в крайното класиране, с точка пред втория Бенфика. Драконите имат 14 титли в последните 20 години. Тимът няма загуба този сезон, който завършва с 24 победи и 6 равенства.