Литекс се наложи с лекота над Пирин в Гоце Делчев

20:02
Литекс поведе с три точки срещу Черноморец Бургас в битката за петото място от българската футболна "А" група, след като 4-кратните шампиони се наложиха с 2:0 в гостуване срещу Пирин Гоце Делчев. Така възпитаниците на Христо Стоичков събраха актив от 49 точки след 28-ия кръг.

Литекс беше по-добрият отбор през целия мач и стигна до един гол до почивката, дело на Емил Грозев. Армандо Ваюши центрира в наказателното поле на Пирин в 39-та минута, а десният бек на ловчанлиите засече топката с глава и даде аванс на своя тим на своя тим. Преди това Васил Божиков пропусна също с глава, а попадение на Стенио Жуниор през втората част беше отменено.

Литекс стигна и до втори гол, след като Георги Миланов се разписа от пряксвободен удар в добавеното време на мача. Пирин остана на 11-о място в класирането, като тимът от Гоце Делчев ще играе и следващия сезон в "А" група.