Бекъм приключи кариерата си с победа (снимки и видео)

23:56
Пари Сен Жермен постигна победа от 3:1 над гостуващия тим на Брест в мач от 37-я кръг на френската Лига 1. Двубоят на стадион "Парк де Пренс" обаче бе изключително специален за един велик играч - Дейвид Бекъм изигра последния си мач като професионален футболист.

37-годишният бивш английски национал спира с активния футбол като шампион и с победа. В срещата Бекъм се представи отлично, като асистира за втория гол на ПСЖ, който стана дело на Блез Матуиди в 31-та минута. Златан Ибрахимович пък се разписа в 5-та и 36-та минута и продължава да бъде начело при голмайсторите във Франция вече с 29 гола.

Английският халф остана на терена до 83-та минута, когато бе заменен от Езекиел Лавеци под бурните аплодисменти на публиката. Бекъм до последно остана специален, като в днешния мач игра със специално изработени за повода футболни обувки.