Шахтьор Донецк е последният носител на Купата на УЕФА

00:15
Шахтьор Донецк  е последният носител на турнира за Купата на УЕФА. Тимът на Мирча Луческо надви Вердер Бремен с 2:1 след продължения, като през по-голямата част от срещата надигра своя противник.

Украинците излязоха напред в резултата в 24-а минута с гол на Луис Адриано, който се измъкна от двойката централни защитници на бременци и елегантно преодоля Визе.

Десет минути по-късно след топовен шут на Налдо  от фаул, Пиатов не успя да боксира топката и немския тим стигна до изравняването.

След почивката Шахтьор бе по-активният отбор и често момчетата на Мирча Луческо притискаха своя противник в собствената му половина, но украинският тим не успя да вкара победен гол през второто полувреме.

През първото продължение играчите на Шахтьор изглеждаха по-свежи от своите противници и се хвърлиха с повече ентусиазъм да търсят победен гол.

В 95-а минута Дарио Сърна нахлу отдясно и по прекрасен начин центрира на крака на Жадсон, който отблизо направи 2:1 за украинците.

Попадението на бразилеца се оказа победно, тъй като стихийният натиск на Вердер не можа да прекърши защитата на Шахтьор за втори път и по този начин украинците бяха коронясани за новия и последен носител на турнира за Купата на УЕФА.

Шахтьор-Вердер - 2:1

1:0 - Луис Адриано - 24 мин
1:1 - Налдо - 35 мин
2:1 - Жадсон - 95 мин

Шахтьор: Андрий Пиатов, Дарио Сърна, Олександър Кучер, Разван Рат, Дмитро Чигрински, Жадсон, Левандовски, Илсиньо,Фернандиньо, Уилиям, Луис Адриано

Вердер Бремен: Тим Визе, Клеменц Фриц, Себастиен Бьоних, Себастиен Прьодл, Налдо, Франк Бауман, Торстен Фрингс, Петер Ниймайер , Мезют Йозил, Клаудио Пизаро, Маркус Розенберг

bobodogg
21.05.2009 17:09

хахахахаха *joking* лига Европа 2010-шампион е Левски София оле оле оле

rosi_88
21.05.2009 11:34

ХАхах Алкмар ще стане шампион друг път ьаь невъзможно е пффффф ,Аякс е единствения холандски отбор които може да обере увациите

mitko2026
21.05.2009 11:01

Честито Шахтьор, Честито Луческо. Прославихте цяла Украйна...
Сега 2008-Зенит, 2009-Шахтьор, 2010 ??? Аз мисля Алкмаар да си грабне спокойно Лига Европа и да се радва *smile*

deko1991
21.05.2009 09:51

Cr_Rona7d0 ти от де идеш бе? Явно си от ония черни боклуци дето името си немогат да напишат първо се научи да пишеш и тогава давай коментари *stop*

Svenito
21.05.2009 09:11

Шахтьор заслужаваха по-вече по бедата от Вердер.През целия мач владееха топката и играеха на пас.Според мен заслужено победиха.
Чустваше се липсата на Диего и нУго Алмейда *wink*

torres_228
21.05.2009 09:07

Ние поне се опитваме да мислим и да разсъждаваме ... и поне пишем правилно (повечето) , а ти и това не го владееш. *sick*

Cr_Rona7d0
21.05.2009 08:31

тука секи си мисли це разбира от футбол .. секи 2-ри дава акъл секи казва сто са падналли вердер и сто са били сахтиор ... много сте ми смесни сицки

Notlike
21.05.2009 06:32

Вижте сега. Вердер бяха по-настъпателни, ама тоя Йозил просто не е Диего, няма кой да печели центъра и те оттам губят целия контрол

fcb_spain
21.05.2009 01:37

искам някой от вас да ми врутне 1 свирка или ва6те майки много сам загорел

cesekarchetooo
21.05.2009 01:12

Преди години помня, като ЦСКА на Никодимов ги спука от бой на "Армията". Година след това Ринат Акхметов ги пое (горе-долу като Челси и Абрамович) построи им хубав стадион, направи добра селекция, а Мирча Луческу е стара хиена и знае 2 и 200 в играта. Резултатите не закъсняха. Всяка година си играят в ШЛ, тази година направиха пробив и взеха УЕФА. Догодина очаквам поне преодоляване на групите на ШЛ (ако играят там) от тях. Вижда се, че във футбола с пари всичко се постига - дори да купиш отбор от миньорско градче и да го развиеш до такова ниво. Тия бразилци ги направих луди...

denso_90_vn
21.05.2009 00:46

Браво бе ! Украинците се развиват ! БРАВОО ! *beer* *thumb_up*

lassitar2
21.05.2009 00:35

Много съжалявам че Вердер загубиаха,но това е факт.В този мач с нищо не показаха че заслуажават да спечелят.Явно без Диего и Алмейда,играта им не върви.Дано на финала за купата на германия да покажат истинските си възможности и да спечелят.Честито на тези които са подкрепяли Шахтьор.

Ginekologa
21.05.2009 00:24

кво мрънкате бе ми фал си имаше честито но шахтиор *devil*

Dido_Man_U
21.05.2009 00:18

Как мое такова съдийство в последните минути на продължението съдията напрао подари купата на миньорчетата *sick* *evil* *thumb_down*

zhivkot
20.05.2009 23:48

Ще взема, че ще го позная...Мерси за бързия отговор. Явно пак ще съм на загуба днес...а точния резултат удвоява ли спечелените точки от мача?

Security84
20.05.2009 23:46

zhivkot - не приятел нямада ти се зачита в еурофутбола мачоете се считат до 90 минута също и във другите сайто ве е така, и аз бях пуснал 1 ца този мач сус голям залог но какво дасе каже съдба

zhivkot
20.05.2009 23:42

Имам въпрос. Играл съм мача 2:1..ако Шахтьор вкарат в продължението, зачита ли ми се като точен? Или ако бият с дузпи, зачита ли ми се като познат?

Athryu04
20.05.2009 22:49

Ако се стигне до дузпи не виждам как Шахтьор ще бият с тоя кьопав вратар *joking*

Kura_na_qnko
20.05.2009 22:36

Вердер ми зеха кинтите от еврото , така че мислч че е ясно ! САМО ШАХТЬОР !

Notlike
20.05.2009 22:35

те им завряха дебелите бразилски гъзове в наказателното. Вие не гледайте, че Шахтьор играе на контри. Аз съм безпристрастен и ми се струва, че с много воля Вердер ще наказва в последните минути...

omonigotemile
20.05.2009 21:20

Вердер отстраниха големия фаворит Милан => ще спечелят Уефа (пример миналата година Зенит отстрани Байерн--взе купата) мача е 2!!!!!!!!!!!!!!!!

mafiota089
20.05.2009 21:06

Диего е наказан за натрупани жълти картони...
Аз мисля че всичко ще се реши с дуспи а може би и Шахтьор ще бие ..

Futbulfen
20.05.2009 21:05

Диего получи жълт картон на реванша срещу Хамбургер,който обаче се оказа натрупан..пропуска мача заради картони.Аз лично мисля,че с Диего Вердер щеше да победи,но сега ще е по-интересно