Палас се класира за финала на "Уембли" (видео)

09:42
Отиващият в Манчестър Юнайтед след сезона Вилфред Заха вкара и двата гола за победата на своя Кристъл Палас на гости на Брайтън (0:2) в полуфиналния плейоф реванш за промоция в Премиър Лийг, като след нулевото равенство в първия мач Палас отива на финален плейоф на “Уембли” срещу Уотфорд на 27 май, понеделник.

Уил Бъкли, Давид Лопес и Дийн Хамънд имаха отлични шансове да дадат преднина на домакините, водени от Густаво Пойет, а първото положение за гостите се откри чак в 48-мата минута: Джони Уилямс стреля встрани от вратата след великолепен пас на Заха.

Смяната за Брайтън Ашли Барнс първо уцели греда, а после предизвика изчистване от голлинията секунди след появата си в игра в 68-мата минута.

Вечерта обаче бе писано да принадлежи на Заха. Той се разписа първо с хубав удар с глава след центриране на смяната Яник Болази (70), а после след обръщане и шут покрай Томаш Кушчак (87).