Цветков вкара два, Ботев се справи с Миньор (снимки и видео)

20:20
В мач от 27-мия кръг на "А"-футболна група Ботев Пловдив победи Миньор /Перник/ с 2:0 с два гола на своя капитан Иван Цветков.

Гостите от Пловдив доминираха през първото полувреме на терена на стадион "Българска армия" в София, на който отборът на Миньор /Перник/ изтърпява наказание лишаване от домакинство за два мача заради инцидентите на мача с Лудогорец /Разград/.

Канарчетата откриха резултата в 32-та минута: Тодор Неделев с техничен пас прехвърли защитата на перничани и изведе своя капитан Иван Цветков сам срещу вратаря Боян Пейков и от пет-шест метра ветеранът изпрати топката в мрежата - 1:0 за Ботев.

Пловдивчани на два пъти можеха да увеличат резултата, но в 38-та минута ударът на Мариян Огнянов бе спасен от Боян Пейков, а в 44-та минута пък ударът на Огнянов от фаул бе неточен.

В 53-та минута влезлият като резерва в отбора на Ботев Пловдив Станислав Костов бе близко до втори гол, но ударът му след рикушет в защитник на перничани излезе в ъглов удар. В 85-та минута отново Тодор Неделев с отличен пас по тревата изведе своя капитан Иван Цветков и той на един метър от голлинията отклони топката в мрежата на Боян Пейков - 2:0 за
Ботев /Пловдив/, при който резултат завърши и мачът.

Миньор /Перник/ - Ботев /Пловдив/ - 0:2

Стадион: Българска армия