Григор не се затрудни срещу Маркос Багдатис

20:49
Григор Димитров записа четвърта победа в пет мача срещу добрия си приятел Маркос Багдатис и с лекота се класира за втори кръг на тенис турнира Мастърс в Рим.

Българинът надигра кипърския си опонент с 6-3, 6-4 за час и 6 минути игра, за да си уреди среща със световния номер 9 Ришар Гаске в следващия кръг. Григор започна добре срещата си с Багдатис и проби за 4-2 след двойна грешка на противника си. След това не сбърка и затвори сета.

Във втория сет Григор проби за 4-3, възползвайки се едва от третата си възможност за брейк в гейма. Все пак това бе достатъчно за хасковлията, който спаси два брейкпойнта в последния гейм, за да затвори сета и мача. С победата Димитров записа и 45 точки за световната ранглиста.