Драма на „Викаридж” и Уотфорд е на финал (видео)

18:28
Уотфорд се класира на финален плейоф за влизане във Висшата лига на Англия след драматична победа срещу Лестър с общ резултат 3:2. Първият полуфинал на терена на лисиците завърши с успех за тях с 1:0. Реваншът на „Викаридж Роуд” започна идеално за тима на Уотфорд, който поведе с гола на Матей Видра в 15-тата минута. Дейвид Нюджът върна преднината на гостите в общия резултат, изравнявайки само четири минути по-късно.

Така стършелите се нуждаеха от два гола за да се класират на финала. Първият от тях бе отбелязан от водещият реализатор Видра в 65-тата минута с което бе изравнен и общия резултат - 2:2.

В края на мача дойде и драматичната развръзка. В 6-тата минута на добавеното време Лестър получи пресилена дузпа. Мануел Алмуния, обаче спаси изпълнението на Антони Нокер. Само двайсет секунди по-късно Трой Дийни направи резултата 3:1 и класира стършелите на финал. Там хората на Джанфранко Дзола ще срещнат победителя от другия полуфинал Брайтън – Кристъл Палас (0:0 в първия мач).