Фиорентина взе главата на Палермо и запази шансове за ШЛ (видео)

16:00
Фиорентина победи Палермо с 1:0 и запази шансове за зона Шампионска лига.

Виолетовите от Флоренция си гарантираха четвъртото място и участие в Лига Европа. При неуспех на третия Милан тази вечер срещу Рома, възпитаниците на Винченцо Монтела може да атакува и третата позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионска лига.

Поражението пък отне и последните теоретични шансове на Палермо да се спаси от изпадане. Сицилианците са на пет точки под чертата кръг преди края и другия сезон ще се подвизават в Серия "Б". Другите два изпадащи от елита са Пескара и Сиена.

Ветеранът Лука Тони донесе победата на Фиорентина с гол в 41-ата минута след центриране на Хуан Гуардадо.

Торино си гарантира мястото в елита след реми 1:1 с Киево. Сирил Тереау откри за летящите магарета, но Алесио Черчи донесе точката за торинци с гол от дузпа в 20-ата минута.

Дженоа също остава в Серия "А", след като взе скъпоценна точка у дома срещу Интер в мач, завършил без голове - 0:0.