Валенсия разнищи Райо Валекано и влезе в топ 4 (видео)

15:46
Роберто Солдадо вкара два гола за Валенсия за победата с 4:0 над Райо Валекано, с което прилепите се изкачиха сред местата в испанското първенство по футбол, даващи право на участие в Шампионската лига.

Испанският национал откри резултата след 28 минута игра от дузпа и удвои аванса на своя тим само шест по-късно след пас на Андрес Гуардадо. С това той записа и 21 гола за листата на реализаторите в Примера дивисион. Гуардадо покачи на 3:0 в средата на второто полувреме, а Нелсон Валдес оформи крайния резултат в края на срещата.

Победата изкачи Валенсия на четвърто място с актив от 59 точки, а до края на шампионата има три кръга.